Likwidacja szkół w Zawierciu

Likwidacja szkół w Zawierciu, w uzasadnieniu czytam że Dyrektorzy nie potrafili przeprowadzić odpowiedniej rekrutacji. Nie wystarczająco się zmodernizowali, i nie dostosowali do obecnego rynku pracy.

Jak dla mnie podstawowym powodem braku chętnych do szkół jest demografia. Dwadzieścia lat temu jak chodziłem do szkoły, było nas w Zawierciu około 75 tyś. Teraz jest około 42 tysiące ludzi, naturalnie muszą być likwidowane szkoły i to nie tylko policealne.

Myślę że podstawówki i licea też będą musiały być zamykane, chyba że chcemy być niegospodarni i możemy utrzymywać klasy w których uczy się np. 10 osób. Nie da się przed demografią ukryć, sztandarowy program na poprawę dzietności 500 + chyba nie przyniósł efektów. Zresztą kto liczył na to że ludzie będą chcieli mieć więcej dzieci bo dostaną 500 złoty co miesiąc ? Chyba tylko posłowie Prawa i Sprawiedliwości. Ten program nie jest zły ale bardziej likwiduje ubóstwo, w kręgach gdzie się nie chce pracować, niż podnosi dzietność Polaków.

Cała Europa ma ten problem, ze starzejącym się społeczeństwem. Ludzie już nie chcą mieć np. pięcioro dzieci, wyginiemy naturalnie. Normalne że będzie trzeba mniej szkół, a więcej domów spokojnej starości, rehabilitantów itp. Nic w Kurierze Zawierciańskim o tym nie pisali. A jak dla mnie to najważniejszy problem szkół, nie ma tylu ludzi w naszym. Powiecie co kiedyś. A z czasem będzie nas jeszcze mniej, na co trzeba się przygotować.

Szpital Zawiercie – real blog eu (real-blog.eu)

Dobre jest to że istnieje Fotowoltanika i ostatnio czytam o super Autonomicznym (pracujący bez obsługi ludzi) Robocie. Który prostym językiem w skrócie mówiąc usuwa prawie wszystkie bakterie, o których większość ludzi nie ma pojęcia.

https://www.instagram.com/deawuide/


Likwidacja szkół w Zawierciu i Porębie

Podczas czwartkowej sesji podjęto także decyzję w kwestii szkół policealnych. Na mocy czterech uchwał radni starostwa powiatowego w Zawierciu zlikwidowali kolejno: Szkołę Policealną nr 4 w Zawierciu w Zespole Szkół im. Xawerego Dunikowskiego w Zawierciu, Szkołę Policealną nr 6 w Zawierciu w Zespole Szkół im. Hugona Kołłątaja w Zawierciu, Szkołę Policealną w Porębie w Zespole Szkół w Porębie i Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych w Porębie w Zespole Szkół w Porębie.” – pisze Kurier Zawierciański.