Kredyt hipoteczny

Kredyt hipoteczny i stopy procentowe, to ostatnio popularny temat. Słyszałem kiedyś że Państwo Polskie, chce budować mieszkania na wynajmem. Może dla tego w mediach od jakiegoś czasu, ciągle mówi się źle o kredytach hipotecznych.

„Stopy procentowe w górę, ci co wzięli kredyty mają lipę !!”

Tak się składa że akurat jestem posiadaczem kredytu hipotecznego, przyznam się nawet szczerze że podnieśli mi ratę, o 100 złoty i jeszcze pewnie podniosą. Ale szukam w każdej sytuacji dobrych stron i np.

Cieszę się że mam swoje mieszkanie, a nie muszę wynajmować, często drożej niż rata kredytu. Cieszę się że przeszedłem przez długa drogę w banku, teraz pewnie będzie trudniej.

Nie uważam że kredyt hipoteczny to zły pomysł, wielu ludzi ma to do wyboru albo wynajem. Wynajem nie jest dobrym pomysłem w Polsce bo emerytury będą kiepskie, o czym informują rządzący i eksperci.

Stopy niech idą na zdrowie państwu polskiemu, nie jest tak źle jak mówicie w mediach. Ceny mieszkań i domów też idą w górę, więc żadna strata przy sprzedaży się odrobi.

Kredyt hipoteczny

www.bankier.pl

Blisko połowa Polaków obawia się, że w ciągu najbliższych trzech miesięcy ich sytuacja finansowa pogorszy się – wynika z badania Biura Informacji Kredytowej. Wartość udzielonych kredytów mieszkaniowych w tym roku spadnie o 9,8 proc. wobec 2021 r. – dodano.

W opublikowanej w środę informacji BIK podsumował 2021 r. na rynku kredytowo-pożyczkowym. Wynika z niej, że w 2021 r. Polacy zaciągnęli więcej kredytów i pożyczek niż przed rokiem, a spłacają je lepiej niż kiedykolwiek. Akcja kredytowa w 2021 r. osiągnęła łączną wartość na poziomie 187,6 mld zł i była wyższa o 33 proc. niż w 2020 r. Przybywało kredytów udzielanych na wysokie kwoty we wszystkich produktach kredytowych.

2 komentarze do “Kredyt hipoteczny”

  1. Lepiej płacić większe raty i na starość mieć swoje mieszkanie, niż płacić więcej za wynajem i ciagle mieszkać u kogoś

Możliwość komentowania została wyłączona.