Kościół w strachu

Kościół w strachu bo może być koniec Konkordatu, sam nie wiem skąd Kościół katolicki wetnie kasę na remonty Kościołów. Bez pomocy z państwa może być ciężko, połowa Ludzi w Polsce około 44 %, jest za czymś innym niż kościół katolicki.

Przyczyniły się do tego sytuacje na np. Plebani w Dąbrowie, i ludzie zaczynają rozumieć na co te pieniądze idą. Przecież Bóg o ile jest to nie chciał by od nas pieniędzy, bo po co mu są potrzebne.

Kościół w strachu to trochę mój żart, wiadomo że kościół ma miliardy miliardów w Watykanie. Myślę że spokojnie mógłby żyć wieczność gdyby nawet całkowicie zabrać ofiarę, co przecież się nie stanie oczywiście. Jest dużo Ludzi wierzących i może oni zaczną finansować swoją religię.

Rakieta nad Polską – real blog eu (real-blog.eu)

Brawo dla Rządu Donald Tusk, jak Rządziło Prawo i Sprawiedliwość, to dowiedzieliśmy się przypadkiem po 6 miesiącach. Wiec jakiś postęp jest, ale niektórzy uważają że to za mało.


48 proc. badanych „za” wypowiedzeniem Konkordatu

W najnowszym sondażu przeprowadzonym przez United Surveys dla Wirtualnej Polski, ankietowani otrzymali pytanie, czy zgadzają się ze stwierdzeniem, że nowy rząd powinien wypowiedzieć dotychczasowy Konkordat z Kościołem i negocjować zasady na linii państwo-Kościół na nowo.

Sygnał dla Kościoła? Jest nowy sondaż ws. Konkordatu (msn.com)

2 odpowiedzi na “Kościół w strachu”

  1. dziś słyszałem że Fundusz Kościelny, i wypłaty w szkołach dla Księzy i nauczycieli Świeckich, to w sumie ponad 3 miliardy na rok …

Możliwość komentowania została wyłączona.