Konstytucja przestarzała

Konstytucja przestarzała, to trochę względne pojęcie. Ja myślę że powinna być aktualizowana co jakiś czas. Ponieważ dziwi mnie jak co chwilę jakiś polityk, powołuje się na konstytucję, tak jest zapisane i to jest święte. Tak powinno być i nie można tego zmieniać, a później robią jakąś uchwałę i jest zmiana.

Wszystko powinna opierać się o dany czas, w którym ludzie są różni. Jeżeli np. wybucha wojna u naszych granic. Powinno się wszystko jeszcze raz przemyśleć i poukładać, dokładając do tego obecną sytuację na naszej planecie Ziemia.

Dziwi mnie to jak ktoś, zasłania się prawem zrobionym np. 22 lata temu, jak można tak dawno temu przewidzieć nasz świat. Może pisać nową konstytucję co wybory, politycy by się ucieszyli. Ale ich przeciwnicy pozamykali by konkrecje w więzieniu, ponieważ dziwny jest ten świat.

Trybunał Konstytucyjny wydaje wyrok w sprawie kto jest ważniejszy w UE – REAL BLOG EU (real-blog.eu)

Ja rozumiem to tak, polska nie straciła suwerenności z wejściem do Unii Europejskiej. Ale polska nie może zmieniać się też w kraj bezprawia dla niektórych i nieuczciwość wobec prawie wszystkich. W tą stronę polska nie może iść, ale w jakąś inną mądrą jak większość państw w Unii Europejskiej może.

Konstytucja przestarzała, powinna być często zmieniana.