Koalicja Obywatelska 2

Koalicja Obywatelska 2 podpisała umowę i raczej wszystko jasne kto będzie rządził w Polsce, ale jeszcze Mateusz Morawiecki będzie skompromitowany. Będzie kompromitacja Premiera ponieważ powiedział Prezydentowi Andrzejowi Dudzie że ma większość, wszystko na to wskazuje że większości nie ma.

Tępa jest ta polityka bo można kłamać i nie ma za to żadnych konsekwencji, Prezydent też słabo widzi skoro wierzy że Mateusz Morawiecki ma większość w Sejmie. Albo to ja się mylę i PSL w ostatniej chwili przejdzie to PiS ? Umowę już podpisali, wypowiadają się od wyborów że rozliczą PiS za łamanie prawa. I mieli by się teraz z nimi połączyć, ciężko mi w to uwierzyć.

Andrzej Duda a Demokracja – real blog eu (real-blog.eu)


Koalicja Obywatelska 2

2. Przywrócimy porządek prawny, zachwiany przez działania poprzedników. Sądy będą wolne od nacisków politycznych, prokuratura będzie niezależna i apolityczna. Zapewnimy legalność funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości i sądownictwa konstytucyjnego. Dołożymy wszelkich starań, aby przywrócić konstytucyjny i apolityczny kształt Krajowej Rady Sądownictwa i Sądu Najwyższego. Sądy muszą być blisko obywateli i mają im służyć. Skrócimy czas i obniżymy koszty postępowań sądowych. Konieczne jest także odciążenie sądów od spraw, które mogą być rozstrzygane w trybie administracyjnym.

Treść umowy koalicyjnej między KO, Trzecią Drogą i Lewicą – TVN24

7. Wszyscy jesteśmy równi, a orientacja seksualna i płeć nie może być powodem dyskryminacji. Walka z mową i czynami z nienawiści będzie naszym priorytetem.