Andrzej Duda a Demokracja

Andrzej Duda a Demokracja to ciekawe połączenie, po ostatnich wyborach parlamentarnych Demokratyczną większość ma Opozycja. Ale mimo tego że większość Polaków, wybrała inny rząd. Prezydent trzyma się kruczków prawnych i mówi ludziom w orędziu że się mylą, i kto inny niż wybrany ma rządzić.

Zagraniczne media się dziwią i stukają w głowę, może to jakieś czary i nagle pojawi się większość, niczym kiedyś pan Liberum Veto który został przekupiony i zablokował wszystko.

Spokojnie jeszcze nie oceniam bo na pewno prezydent Andrzej Duda wie dużo więcej niż ja, różne przypadki były więc poczekamy i zobaczymy…

Andrzej Duda a Demokracja

Dofinansowanie dla TVP – real blog eu (real-blog.eu)


„Zignorował apele trzech partii opozycyjnych, mimo ich deklaracji, że są gotowe, by tworzyć rząd” – napisał portal Politico.

BBC zwraca uwagę, że Prawo i Sprawiedliwość ma zaledwie 194 mandaty, a trzy partie opozycyjne dysponują 248 głosami. „Jeżeli Morawieckiemu nie uda się pozyskać wystarczającej liczby sojuszników, zamiast tego Tusk mógłby otrzymać szansę na zgromadzenie większości” – wskazuje.

Prezydent Andrzej Duda powierzy Mateuszowi Morawieckiemu misję sformowania rządu. Zagraniczne media piszą o Polsce – TVN24