CBA do zlikwidowania

CBA do zlikwidowania w nowym roku, umowa koalicyjna przewiduje likwidacje i rozliczenie tej instytucji. Może być drugie dno z zabraniem ostatnio immunitetów, czterem posłom PiS przez komisje Europejską.

PiS straciło immunitet – real blog eu (real-blog.eu)

Donald Tusk mówi że rozliczy między innymi różne oczywiste afery, ale pamiętam jak kiedyś obiecywał zmniejszyć podatki a później podniósł. Może tym razem dotrzyma słowa zobaczymy, cała koalicja chce zająć się między innymi takimi sprawami jak:

„Zlikwidowane zostanie Centralne Biuro Antykorupcyjne, a jego zasoby i kompetencje przekazane do innych służb. Min. do pionu zwalczania przestępstw korupcyjnych w Centralnym Biurze Śledczym Policji. Zapisano w opublikowanej w piątek umowie koalicyjnej.”

CBA do zlikwidowania bo mogą potwierdzić się informację. Iż było między innymi wykorzystywane do walki polityków. PiS myślał że ma Pegasus i jest bezpieczny, a może są też inne programy szpiegowskie które ma np. Donald ? Izraelski Pegasus jest pod kontrolą USA, Waszyngton ma na pewno dużo lepsze programy.

Nie wiadomo jakie rozmowy mogą jeszcze wyjść, ponieważ nic nie jest pewne. Cieszę się że w końcu jest nadzieja na niezawisłe sądy, bo te za rządów PiS były polityczne. Pamiętam jak odwoływali sędziów którzy mieli swoje zdanie, i wydawali wyroki po swojemu.


Jest umowa koalicyjna. Co się tam znalazło? Ważny komentarz z CBA (msn.com)