Iran rzekomo atakuje Izrael

Iran rzekomo atakuje Izrael przy użyciu dronów produkcji zachodniej. Drony, choć mniej skomplikowane niż autonomiczne pojazdy, są podobne do tych używanych na Ukrainie przez Rosję.

Nie staję się obojętny i nie przyzwyczajam się do wojny. Nieustannie martwi mnie, że rozpoczyna się nowy konflikt światowy. Iran przeprowadził atak, a Jerozolima znów znalazła się w niebezpieczeństwie. Jako prosty człowiek oceniam to w prosty sposób. Może to kontrowersyjne, ale przynajmniej szczere.

Myślę, że gdyby istniała tylko jedna religia uznawana za prawdziwą, wiele wojen na Ziemi Świętej by się nie wydarzyło. Nie chodzi jednak o to, aby religie walczyły między sobą. Ważne jest racjonalne podejście do tematu i udowodnienie przez którąś z nich, że jest tą jedyną i prawdziwą, jak głoszą w kościołach, meczetach i innych miejscach kultu.

Iran rzekomo atakuje Izrael, ale rozwiązanie tego konfliktu nie leży w rękach ONZ ani sojuszu USA z Chinami. Moim zdaniem to Papież i najwyżsi przedstawiciele innych kościołów powinni się spotkać. To oni mają klucz do pokoju, a państwa są jedynie narzędziem.

Elon Musk proponuje pokój – REAL BLOG EU (real-blog.eu)

Uważam że kiedyś też ten błąd popełniliśmy, honorowo umieraliśmy jak było wiadomo że szanse są małe. Ważne jest teraz by zachować życie Obywateli, ponad własne ambicje i cele. Uważam że Elon Musk dobrze zrobił, trzeba jakoś się dogadać.


Inspirowane www.newsweek.pl:

„Bliski Wschód na krawędzi. To nie koniec irańsko-izraelskiej wymiany ciosów. To była chyba najkrótsza i zarazem najbardziej kosztowna odsłona jednej z najdziwniejszych wojen na świecie. W ciągu kilku godzin dosłownie w powietrze poszły setki milionów, jeśli nie miliardy dolarów, bo tyle zapewne kosztowały wystrzelone przez obie strony pociski rakietowe i drony.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *