Hejterzy w Internecie

Hejterzy w Internecie to dość popularne określenie człowieka który np. może być frustratem, lub debilem i pewnie jeszcze wiele różnych określeń by się znalazło na kogoś kto krytykuje w sposób głupi. Nie podając logicznych powodów, pisząc nie na temat, używając tylko samych magicznych słów lub wszystko na raz. Myślę że powoli liczba tego typu zachwiań będzie się  zmniejszać, powodów jest przynajmniej parę.

Hejterzy w internecie

Hejterzy w Internecie, powoli ich liczba będzie się zmniejszać, co nie znaczy że kiedyś całkowicie zniknie to fascynujące zjawisko. Jakiś procent ludzi zawsze będzie odstawać od społeczeństwa, jednak może to będzie 5 lub 10 a nie 95%. Niektóre filmy na np. YouTube zawsze będą miały większość negatywnych łapek i tekstów bo na to zasługują. Jednak ten procent też powinien się zmniejszyć. Dzięki temu że ludzie zrozumieją że nie ma co się śmiać z chorego ale szczerego człowieka. Któremu może bozia dała mniej rozumu, ale czy to jego wina że z takimi predyspozycjami umysłowymi się urodził. Czasami są sami temu winni a czasami trzeba mu współczuć. Może się jeszcze wyrobi jak ktoś drogę mu wskaże. O ile też jest w porządku i zasługuje na pomoc bo to różnie bywa. X niektórymi nie ma co rozmawiać szczerze bo nie są gotowi na prawdę. Lub z jakiś innych powodów kontakt może być utrudniony.

Hejterzy w Internecie

Chciałem napisać że Hejterzy w Internecie będą powoli naturalnie się kończyć. Jednak wychodzi na to że nie w każdym przypadku, nie wszyscy i jest wiele różnych możliwość. Jednym z powodów pomniejszającej się liczby hejterów jest brak anonimowości w internecie który już jest faktem. Wiadomo że różne służby wielu krajów mają dostęp do portali społecznościowych, stron internetowych, wiele osób na różny sposób może sprawdzać tożsamość każdego człowieka w internecie. Wszystko zmierza też do zachęcania wszystkich by nie chowali się pod nickami, pseudonimami itp. widać to wyraźnie na przykładzie portalu internetowego. Facebook, choć zdarzają się jakieś przeróbki nazwy człowieka jednak to dość rzadki przypadek.

Ciekawi jesteście co powiedział hejterom Justin Bieber ? Jest na jakiejś fotce w tym wpisie, myślę że już są jakieś pierwsze tego efekty i liczba ludzi hejterów się zmniejszyła, np. na YouTube jest mniej niż było 10 lat temu, choć to jeszcze jednak popularne zjawisko 🙂

Justin Bieber i hejterzy internetowi

Teraz jest takie prawo że portale internetowe trochę odpowiadają za ludzi którzy źle się zachowują na ich stronach, nikt nie jest bezkarny, nikt nie jest anonimowy choć nie działa to czasami między państwami, i np. hakerzy z chin mogą być bezkarni w europie. Łatwe sprawdzanie tożsamości człowieka może nie być zawsze wykorzystywane z jakiś powodów, dane mogą być zbierane  profilaktycznie lub nie zgodnie z ich dobrym przeznaczeniem, przed ogólnym światem odkrył to. Edward Snowden jednak wszyscy znawcy tematu wiedzą że takie coś jest i będzie nawet przybierać na sile. Czasami nawet posunie się to w stronę bezgotówkowego pieniądza który będzie zastąpiony tylko internetową walutą.  co da pewną kontrole praktycznie nad każdym pomijając jednostki.

Brak anonimowości może być wykorzystywany w reklamie, spójrzcie na baner reklamowy po prawej stronie lub na dole mojej strony. Czy oferta nie jest skierowana bezpośrednio do was ? nie jest to jakiś produkt którym się interesujecie lub który ostatnio oglądaliście w internecie ? reklamy są Google a firma korzysta z braku anonimowości jak wszystkie duże korporacje, średnie lub niektóre małe strony.

Wracając do hejterów to najczęściej ludzie podający się za kogoś innego niż są w rzeczywistości. Brak możliwości dostrzeżenia swojej wartości może prowadzić do wściekłości. Ze nigdy nie dogoni się gości i trochę instynktownie jak zwierze hejter próbuje ich wartość zmniejszyć. Bo to jedyny sposób by wyrównać lub przegonić jak samemu nie potrafi iść w przód. Hejter jest z jakiś powodów ograniczony, niekoniecznie z własnej winy poszkodowany przez los czyli czasami losowo wykolejony. Powodem zmniejszania się tego licznego grona jest możliwość blokowania idiotów, czy to Facebook czy. YouTube dają taką możliwość, wydaje mi się że ilość hejterów. Będzie maleć jak więcej ludzi nie będzie ignorować debilizmu, odezwie się. Napisze coś i spróbuje przekonać że to głupia krytyka np. Nie bo nie lub mówienie do wszystkich bez wyjątku w danej grupie HWDP.

Innym powodem zmniejszania się liczby hejterów będzie sam Internet który ich stworzył. Wiele osób się pogubiło dostając wszystko na raz od zaraz. Powoli zacznie się wszystko zmieniać, internet sam ich wychowa i to na mądrzejszych o globalną wiedzę. Bez zamykania się na regiony, państwa, miasta. Kontynenty, regionalne religie, sekty i języki, internet da wielu ludziom mądrość pokoleń i narodów. Która jest dostępna prawie z każdego miejsca na ziemi, łatwo ogłupić kogoś kto ogląda tylko jeden punkt widzenia. Lub tak rozumuje patrząc tylko z jednego punktu, w internecie jest tyle punktów ile opinii a opinii tyle ile ludzi. Nic nie jest doskonałe ale internet będzie sprawiać że ludzie staną się mądrzejsi. A co za tym idzie nie będą hejtować bo to głupie zachowanie panowie i panie.

2 komentarze do “Hejterzy w Internecie”

  1. Dla samego Google w sumie jesteś anonimowy, tzn. nie jest tak, że jakiś tam John z serwerowni może się pośmiać, że Jan Kowalski ogląda pornosy. Ale fakt, że służby moga łatwo skojarzyć dane z IP i zgromadzić bogate info… Zresztą w przypadku hejterów brak anonimowośći nawet nie jest często problemem. Widziałem i takich, co pluli jadem pod własnym nazwiskiem i ze zdjęciem… Problem w tym, że hejter zawsze myśli, że mówi coś mądrego lub ewentualnie mówi „coś, czego inni bali by się powiedzieć”. We własnym mniemaniu chyba nieraz jest bohaterem;)

    • Hej, jeżeli ktoś nie ma konta na YouTube ani na Google Analytics, nie zarabia na AdSense, nie ma konta Gmail ani żadnego innego konta Google to może być dla tej firmy anonimowy, ale myślę że jakby chcieli, to jakieś informacje by z pewnością zebrali na temat każdego użytkownika internetu i nie tylko. Tak zdarzają się idioci którzy prowadzą kolorowe rozmowy pod swoim prawdziwym nazwiskiem, ale z tej strony to też dobre bo jak go można zidentyfikować to można spróbować leczyć tą chorą głowę, i to też może być powodem zmniejszającej się liczby heiterów bo niektórzy może otworzą oczy. Zdarzają się bohaterowie i nie raz oni są powodem naszego dobrego humoru dzięki śmiechowi 😉

Możliwość komentowania została wyłączona.