Coś od siebie 2

Coś od siebie 2 dla Ciebie, miło witam ten cudowny dzień. Słoneczko świeci i czuć wiosnę. Fajna pogoda na rower lub coś podobnego, chyba zaraz się wybiorę złapać trochę słońca. Czytałem ostatnio że jakiś Bloger zagłodził swoje dziecko, wierzył że może czerpać energie na „życie” wprost ze słońca.

Ja lubię słońce, dla roślin ono chyba jest niezbędne. Kiedyś słyszałem jak ktoś mówił że w krajach gdzie jest dużo słońca, ludzie są pogodniejsi i statystycznie szczęśliwsi. Myślę że promienie słońca w jakimś stopniu nam pomagają. Ale jest dla mnie oczywiste że jedzenie daje nam energie, niezbędną do prawidłowego funkcjonowania, raczej nie słońce.

Czasami zdążają się różne anomalie nie tylko w pogodzie. Np. rodzi się Ktoś kto może sobie wszystko idealnie wyobrazić, i co raz usłyszy to zapamiętuje. Dobrymi przykładami rzadkich zdarzeń losowych w ludziach są np. Elon Musk czy Tesla Nikola. Może rodzą się też ludzie którzy już genetycznie przystosowali się do odbierania energii ze słońca, przez np. czoło. I przerabiania promieni na węglowodany oraz białko.

Coś od siebie 2.


„Spadek zaufania do mediów publicznych
Jak wynika z sondażu, strach przed fake newsami stwierdzono we wszystkich warstwach społecznych. Większość respondentów obawia się teorii spiskowych lub ukierunkowanej dezinformacji. Mniejsza grupa uważawiadomości z tradycyjnych mediów za fake newsy kontrolowane przez potężnych, wpływowych ludzi. W ciągu ostatnich trzech lat spadł z 78 do 70 procent odsetek osób, które ufają doniesieniom mediów publicznych w tematach politycznych.”

Sondaż. Ponad połowa Niemców obawia się dezinformacji (msn.com)

Pisałem o tym wczoraj, ja myślę że już połowa mediów zakrzywia rzeczywistość na swoją stronę niestety. Chyba każdy w środku siebie też ma coś podobnego, że jak przedstawia jakąś historie, to tak by było trochę po swojej stronie. Coś od siebie 2.


Niestety u nas w kraju Słońce nie gości zbyt długo, więc może statystycznie częściej pijemy alkohol, kiedy nie ma słońca a wypije się piwo z rana, to humor jak śmietana. Coś od siebie.


„Nie milkną echa piątkowej decyzji MTK w Hadze o wydaniu nakazu aresztowania Władimira Putina. Według ukraińskiego wywiadu wojskowego (HUR) w niedalekiej przyszłości w Rosji może dojść do przewrotu, a na Kremlu zaczynają się już poszukiwania osoby, która zastąpi Putina.”

Przewrót na Kremlu? Pierwsze przecieki po nakazie aresztowania Putina (msn.com)

Pisałem już kiedyś z apelem do Putina ale chyba nie dotarło do adresata ^ ^, to co po nas zostanie to nasze czyny na Ziemi, lepiej czuł by się po śmierci gdyby go dobrze wspominano i ceniono za pomoc, np. zwykłemu człowiekowi w Rosji.

A może to ja się mylę, może on lepiej będzie miał w „Piekle” jak zabije jeszcze wielu ludzi … Skoro jest bóg który patrzy na cierpienie na Ziemi i nic nie robi, może to lubi i to właśnie jest celem życia, wykorzystywać wszystkich, zarabiać bawić się …

hmm… Myślę że jednak nie, wierzę że dobroć okazana drugiemu człowiekowi wraca. I wraca też do adresata krzywda która jest wyrządzana, braciom i siostrom na naszej Planecie. Coś od siebie 2.


„Sam Altman, dyrektor generalny OpenAI, firmy, która opracowała rewolucyjną sztuczną inteligencję i właśnie wprowadza udoskonaloną wersję ChatGPT-4, ostrzegł, że technologia ta wiąże się z poważnymi zagrożeniami i wymaga nadzoru.”

„Trochę się boimy”. Opracował ChatGPT, a teraz ostrzega (msn.com)

Jednak dożyłem tych czasów kiedy maszyny będą z nami rozmawiać, wiedziałem że to musi kiedyś nastąpić ale nie wiedziałem kiedy to się stanie. Moja wyobraźnia teraz szaleje bo gdy sobie np. wyobrazimy wirtualnego Prawnika ? za rok może być już taka możliwość że napchają komputer książkami z prawem, i sztuczna inteligencja będzie bronić w sądzie perfekcyjnie np. oszusta. Lepiej jak by bez pośredników sąd rozmawiał ze stronami sporów, ale to już opowieść na inną historię.

Bardzo może zmienić się nasz świat, dużo mogło by Państwo zaoszczędzić na np. biurokracji, ale czy politycy będą chcieli zwolnić dużo ludzi którzy sobie fajnie pracują. Kiedyś myślałem że jak wejdą email to Poczta nie będzie potrzebna ? jednak dalej jest i dokładamy się wszyscy do tego.


Piękny dzień dziś mamy, słonecznie i wiosennie 🙂

Coś od siebie

1 komentarz do “Coś od siebie 2”

  1. Jeżeli chodzi o propagandę w mediach, sam nie jestem święty ^ ^, na razie może staram się być bezstronny, ale wiadomo że jak przyjdzie ktoś i powie: bańka albo dwie, to kto się powstrzyma ? Mam na myśli oczywiście kogoś sprawdzonego, a nie że za kasę wszystko się zrobi 🙂 – Wszyscy jesteśmy trochę uzależnieni od pieniędzy, i to jest powodem propagandy i socjotechniki …

    Trzeba zmienić świat by to nie pieniądz był najważniejszy, to było by dobre dla Ziemian.

Możliwość komentowania została wyłączona.