Francja

Francja strajkuje i przypomina mi to trochę Solidarność, we Francji mało paliwa na stacjach bo strajkuje sektor paliwowy. Podobnie jak u nas braki prądu gdy strajkują. Górnicy, gdy u nas solidarność strajkowała, to raczej uważało się to za dobre.

Im jestem starszy tym mniej mi się wydaje co jest słuszne, w takich przypadkach jak np. strajki. Kiedyś u nas w Kraju Górnicy strajkowali i dostali duże wypłaty, oraz szybko wiekowo, doszli do wysokich emerytur. Myślę że teraz każdy się zgodzi że trochę za duże te przywileje. Na które musimy wszyscy pracować, ale trudno wystrajkowali mają.

Nie umniejszam pracy Górnika bo zdaję sobie sprawę jaka to ciężka praca, jednak myślę że np. kładzenie kostki brukowej to też ciężka praca. Porównywając te dwa zawody pod kontem pieniędzy i emerytury, to jak by porównać kosz na śmieci do promu kosmicznego. A zmęczenie przy kostce, może być cięższą pracą.

Teraz Francuzi mają dylemat co zrobić z wiekiem emerytalnym, duże zamieszki i ogromne problemy. U nas w Polsce czekamy na pieniądze z Unii Europejskiej, i o ile dobrze pamiętam nie chodzi tylko o uczciwe Sądy a nie polityczne, ale tez o podniesiecie wieku emerytalnego w Polsce.

Francuzi strajkują bo nie chcą wieku emerytalnego 62, a my musimy mieć wiek 67 ? Myślę że wiek powinien być w UE taki sam, trzeba dążyć do wspólnego prawa bo gdzie kucharek (rządów) sześć tam nie ma co jeść. Po co nam Europejczykom w każdym kraju politycy ? integracja powinna być maksymalna i jeden mądry parlament. Oczywiście taki bezstronny i w miarę uczciwy dla wszystkich krajów.

Francja


„Francja : w południowo-wschodniej części kraju połowa stacji benzynowych nie ma paliwa”

Również w sąsiednich departamentach obserwuje się sięgające kilkudziesięciu procent braki, związane ze strajkami we francuskich rafineriach. Jednak w pozostałych regionach sytuacja jest na ogół stabilna – dodała agencja.

Protesty utrzymują się również w innych sektorach francuskiej gospodarki.

Francja: w południowo-wschodniej części kraju połowa stacji benzynowych nie ma paliwa (msn.com)