Binance już powoli spada

Binance już powoli spada, „założyciel Changpeng Zhao zgodził się ustąpić ze stanowiska dyrektora generalnego i przyznał się do”. Naruszenia wymogów, dotyczących przeciwdziałania praniu pieniędzy”. 

Pisałem już kiedyś o Bitcoin, że to dla mnie bardzo niepewne źródło finansowe. Ostatnio bawiłem się kontem Revolut, wszedłem do zakupu Kryptowalut przez tą platformę. Ku mojemu ogromnemu zaskoczeniu, przed kupnem Bitcoin pojawia się komunikat. Mniej więcej z pamięci piszę: proszę uważać przed zakupem bo wartość Bitcoin może spaść do zera.

Ja rozumiem że jakieś wahania mogą być, tak samo jak jest z walutami, parę groszy w tą parę w tamta. Ale żeby informowali że wartość Bitcoina może spaść do zera ? Myślę że jeszcze ostatnia nadzieja na wzrosty jest do czasu, kiedy zaakceptują ETF w USA. Później skończy się hossa i wzrosty Bitcoin.

Zgadzam się że kryptowaluty są fajne, nie podlegają inflacji, i nie mogą politycy ich drukować. Tylko że kryptowaluta anonimowa nie daje bezpieczeństwa, mam na myśli najpopularniejszy cyfrowy pieniądz. Jak można ufać cyfrowemu pieniądzowi, jeżeli nie wiadomo kto jest właścicielem. Jeżeli np. Elon Musk, zrobiłby swój pieniądz, wtedy wiemy że to jest jego, i on za to gwarantuje.

Binance już powoli spada.

A jeżeli Bit nie wiadomo kogo jest, to jego wartość może spaść do zera, ponieważ może być np. Putina. A może to jest jakiś eksperyment Izraela, może coś podobnego jak Pegasus by zainfekować wszystkie komputery a później w odpowiednim momencie zrobić bum.

Bitcoin 2 – real blog eu (real-blog.eu)


Binance to największa platforma wymiany kryptowalut na świecie, która działa też w Polsce.

Jak informuje Bloomberg, jej założyciel Changpeng Zhao zgodził się ustąpić ze stanowiska dyrektora generalnego i przyznał się do” naruszenia wymogów dotyczących przeciwdziałania praniu pieniędzy”. Wszystko to w ramach ugody, w zwarciu której uczestniczył m.in. Departament Skarbu.

Zarzuty są częścią ugody wynegocjowanej między obiema stronami, która pozwoli Binance kontynuować działalność – informuje Bloomberg.

Największa giełda kryptowalut w opałach. „Przyznają się do winy” – Money.pl