Odwołanie prezydenta Andrzej Duda

Odwołanie prezydenta Andrzej Duda, zostanie odwołany w referendum? Reakcja z Pałacu Prezydenckiego. Hmm, skoro nowy Rząd nie może rządzić, bo jakieś prawo jest w konstytucji. Że Prezydent może powierzyć komuś innemu misje tworzenia rządu, komuś kto nie ma poparcia i widać to wyraźnie.

Panowie politycy z Wiejskiej, powiem mocno przepraszam. Głupie jest to prawo nasze, jedni chcą zmieniać drudzy ich blokują. Czemu nie możecie się dogadać jakoś w końcu? Teraz np. Rząd będzie chciał wypełnić swoje obietnice, ale nie będzie mógł bo po złości, Prezydent będzie blokował. No to po co te wybory parlamentarne skoro nie można rządzić, albo może tylko PiS a inni nie.

Jeżeli tak skrupulatnie PiS będzie trzymało się konstytucji, i będzie jaja sobie robiło „że tworzy Rząd”, to przecież też można powołać się na konstytucję w innej sprawie. Można zrobić referendum i spytać ludzi, jeżeli większość Polaków choćby tych, którzy kłosowali na KO, zagłosuje przeciwko Andrzej Duda?

Kancelaria odpowiada że 11 milionów ludzi go kiedyś poparło, dobrze, ale jeżeli jutro na ulice wyjdzie 15 milionów to zrobimy referendum ? Kiedyś mu ludzie ufali, ale teraz może zmienili zdanie. Nie może być tak że ktoś wygrywa i później robi co chce, są jakieś granice.

Rafał Trzaskowski powinien być prezydentem, ponieważ jest Europejski, przyszłościowy i nowoczesny. Ponieważ pogodzi nas z Niemcami, i nie będzie pchał na wojnę z Rosją. Przynajmniej do puki ona sama nas nie zaatakuje. Odwołanie prezydenta Andrzej Duda.

Rafał Trzaskowski – real blog eu (real-blog.eu)


„W programie Dudek o polityce Marek Chmaj stwierdził, że istnieje sposób odwołania prezydenta z urzędu przed upływem kadencji. Wiceprzewodniczący Trybunał Stanu tłumaczył, że można tego dokonać w procedurze referendum.

Myślę, że to referendum ws. jakichś kompetencji prezydenta lub kadencji prezydenta, zastrzegając, że udzielenie przez większość. Polaków pozytywnej odpowiedzi na takie pytanie wiąże się z koniecznością zarządzenia nowych wyborów prezydenckich. Po takim referendum marszałek zarządza nowe wybory prezydenta. One się odbywają, prezydent-elekt składa przysięgę przed Zgromadzeniem Narodowym i wraz ze złożeniem przysięgi rozpoczyna sprawowanie urzędu – wyjaśnił Marek Chmaj.”

Andrzej Duda zostanie odwołany w referendum? Ostra reakcja z Pałacu Prezydenckiego (msn.com)