Bezpłatne autobusy w Zawiercie

Bezpłatne autobusy w Zawiercie, to dla mnie dziwny pomysł. Ja raczej autobusami nie jeżdżę więc mi się wydaje nietrafione, trzeba pewnie będzie dokupić autobusów i kierowców, mechaników itp.

Dla tych co poruszają się komunikacją miejską prezydent Łukasz Konarski robi prezent, ja z tyłu głowy znowu mam myśli jak np. z TVP. Nie oglądam ale muszę płacić, ciekaw jestem czy są takie nadwyżki finansowe w Zawierciu, na darmową komunikację?

A może szykowane są jakieś nowe podatki by sfinansować tą dobroduszność, ciekawe czemu wszystkie miasta w Polsce nie mają darmowej komunikacji. Niektórzy uważają że to pomysł, pod wybory.

Bezpłatne autobusy w Zawiercie

11 listopada – Józef Piłsudski – real blog eu (real-blog.eu)

Józef Piłsudski na mnie zrobił wrażenie tym że był szczery i powiedział np. „Religia jest dla ludzi bez rozumu.” albo „Racja jest jak dupa, każdy ma swoją. „.


Bezpłatna komunikacja miejska w Zawierciu którą forsuje Prezydent Zawiercia Łukasz Konarski ma ruszyć już 1 stycznia 2024. W teorii, to proste do wprowadzenia rozwiązanie. Znikną bilety, kontrolerzy, kasowniki. Pomysł wprowadzenia bezpłatnej komunikacji w Zawierciu ma spory wpływ na wszystkie gminy sąsiadujące z Zawierciem. Autobusy ZKM Zawiercie obsługują Porębę, dojeżdżają do Siewierza. Są fragmenty linii do Włodowic i Ogrodzieńca. Włodarze sąsiednich gmin nie chcą jednak płacić za pomysły prezydenta Zawiercia. Na bezpłatną komunikację wstępnie zgodziła się tylko Poręba. Krytyka nie dotyczy jednak samego pomysłu. Burmistrzowie i wójtowie sąsiednich gmin mówią jednym głosem: nie możemy różnicować mieszkańców, finansując np. jedną linię bezpłatną do Zawiercia, gdy cała reszta mieszkańców za autobusy i busy musi płacić.

JAZDA NA WYBORY! KONARSKI CHCE KUPIĆ WYBORCÓW ZA ICH WŁASNE PIENIĄDZE? (gazetamyszkowska.pl)

2 komentarze do “Bezpłatne autobusy w Zawiercie”

Możliwość komentowania została wyłączona.