Aborcja dla kobiet

Aborcja dla kobiet to głośny temat kampanii wyborczej, obietnice zostały dane i wypada dotrzymać słowa. Ale jeżeli oczekiwania wyborców już się zmieniły, chyba każdy jest czasami hipokrytom. Bo z czasem się zmieniamy, i na przestrzeni lat różnie myślimy.

Czasami te sondaże CEBOS lub coś podobnego, nie mają dużo wspólnego z rzeczywistością. Ale załóżmy że ten sondaż jest idealnym odzwierciedleniem, myśli Polaków. To do czego wszyscy się zgadzają, to dzieci z np. gwałtów można by „usuwać”. Lub takie które zagrażają życiu kobiety, bo to ona powinna być podstawą, a nie traktowana jak Inkubator, dla życia. Ona też żyje i jej zdrowie powinno być ważniejsze, przynajmniej mi się tak wydaje.

Całkowicie legalna aborcja na życzenie, nie wiadomo czy przejdzie, i sam nie jestem przekonany czy jest dobra. Ale to już wolał bym Kobietom zostawić decyzje, Panowie powinni nie głosować w tej sprawie, ani być poddawani ankietom.

Poker2 – REAL BLOG EU (real-blog.eu)

Aborcja dla kobiet.


inspirowane – wp.pl

„W Polsce na nowo rozgorzał spór o aborcję. W kwietniu Sejm ma zająć się złożonymi w tej sprawie projektami. Jak wynika z sondażu United Surveys dla RMF FM i „Dziennika Gazety Prawnej”, Polacy dopuszczają legalne przerywanie ciąży, ale tylko w określonych przypadkach. Odsetek zwolenników wybranych przesłanek wyraźnie zmienił się w ciągu ostatnich miesięcy.”

85,4 proc. badanych uważa, że aborcja powinna być legalna w przypadku, gdy „ciąża zagraża życiu matki”

Według 61 proc. uczestników badania, polskie prawo powinno dopuszczać legalne przerwanie ciąży.