ZUS to oszustwo 2

ZUS to oszustwo 2, więcej pieniędzy miał bym gdybym wszystkie składki odprowadzał na swoje konto oszczędnościowe. Do tego wszystkie pieniądze które uczciwie zarobiłem, po mojej śmierci przekazano by rodzinie, a teraz wszystko zabiera Państwo Polskie.

Dziwię się jak politycy w Polsce często mówią że jest mało dzieci. I przez to emerytury będą małe. Myślę że system emerytalny u nas w kraju jest źle skonstruowany. Moim skromnym zdaniem każdy powinien odkładać pieniądze na swoją emeryturę. A nie młodzi pracują by starsi brali pieniądze.

Jeżeli każdy by odkładał na swoją emeryturę to nie było by problemów z demografią, chyba już wszyscy rozumieją że wymieramy jako Polska. Średnio na rodzinę rodzi się jedno dziecko czyli co około 44 lata będzie nas dużo mniej.

https://www.instagram.com/deawuide/

ZUS to oszustwo 2.

Teraz trochę demografię mogą uratować Ukraińcy którzy uciekają od wojny, ale to może się zmienić gdy wojna przyjdzie do nas i jeszcze szybciej będą odchodzić ludzie z Polski.

Mam takie wrażenie że politycy u nas w kraju specjalnie nie inwestują w szpitale. Za to partia rządząca chętnie daje prawie 4 miliardy na telewizje publiczną. Która powinna utrzymywać się z reklam.

1 komentarz do “ZUS to oszustwo 2”

  1. Niestety wszyscy w Polsce jesteśmy zmuszani by wpłacać do tej „piramidy finansowej” a później umieramy, i pieniądze przepadają … podobnie jak z telewizją publiczną, nie oglądam ale musze płacić obowiązkowo … ehhh

Możliwość komentowania została wyłączona.