ZUS to oszustwo 2

ZUS to oszustwo, więcej pieniędzy miał bym gdybym wszystkie składki odprowadzał na swoje konto oszczędnościowe. Do tego wszystkie pieniądze które uczciwie zarobiłem, po mojej śmierci przekazano by rodzinie, a teraz wszystko zabiera Państwo Polskie.

Dziwię się jak politycy w Polsce często mówią że jest mało dzieci i przez to emerytury będą małe, myślę że system emerytalny u nas w kraju jest źle skonstruowany. Moim skromnym zdaniem każdy powinien odkładać pieniądze na swoją emeryturę, a nie młodzi pracują by starsi brali pieniądze.

Jeżeli każdy by odkładał na swoją emeryturę to nie było by problemów z demografią, chyba już wszyscy rozumieją że wymieramy jako Polska. Średnio na rodzinę rodzi się jedno dziecko czyli co około 44 lata będzie nas dużo mniej.

ZUS to oszustwo

Teraz trochę demografię mogą uratować Ukraińcy którzy uciekają od wojny, ale to może się zmienić gdy wojna przyjdzie do nas i jeszcze szybciej będą odchodzić ludzie z Polski.

Mam takie wrażenie że politycy u nas w kraju specjalnie nie inwestują w szpitale, by ludzie szybciej umierali i ZUS zabierze sobie ich składki, które były odkładane przez większość życia. Za to partia rządząca chętnie daje prawie 4 miliardy na telewizje publiczną, która powinna utrzymywać się z reklam.

ZUS to oszustwo

Jedna odpowiedź do “ZUS to oszustwo 2”

  1. Niestety wszyscy w Polsce jesteśmy zmuszani by wpłacać do tej „piramidy finansowej” a później umieramy, i pieniądze przepadają … podobnie jak z telewizją publiczną, nie oglądam ale musze płacić obowiązkowo … ehhh

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *