Złote Gody Zawiercie

Złote Gody Zawiercie, nie przypadkiem wszedłem na stronę mojego fajnego miasta, by popatrzyć co się ciekawego dzieje. Prezydent Miasta Łukasz Konarski, zrobił imprezę dla osób które są po ślubie ponad 50 lat. Rozumiem że to jest tradycja, nagradzanie i popieranie ludzi którzy spędzili dużo czasu w jednym związku. Ale ja bym trochę to usprawnił i dostosował do obecnych czasów.

Przede wszystkim myślę że nie ilość czasu a jakość, powinna być podstawą oceny dobrego związku i małżeństwa. Miałem kiedyś taką dziewczynę która np. nie chciała się żenić z różnych powodów, nie wnikając jakich to jej wybór. Związki bez ślubu też mogą być fajne i lepsze niż po ślubie.

W obecnych czasach mniej więcej połowa ślubów kończy się rozwodem, myślę że to lepsze niż trwać w nieudanym związku i się męczyć, zamiast zrobić coś w czym będziemy szczęśliwi i spróbować zacząć od nowa. Kiedyś ludzie wstydzili się rozwodów i byli za to piętnowani, przez co niektórzy całymi dekadami byli w np. Toksycznym związku którzy czasami kończył się tragedią.

Złote Gody Zawiercie:

Myślę że w życiu najważniejszą rzeczą jest szczęście, coś czego nie da się tak łatwo kupić, choć oczywiście można sobie pomóc. To na podstawie szczęścia powinno się oceniać związki a nie ilości spędzonego razem czasu, ponieważ ten czas nie koniecznie musi być szczęśliwy.

Wiem że trudno oceniać ludzi po wyglądzie, czy są szczęśliwi czy może tylko udają. Ale może już jutro, Sztuczna Inteligencja nam odpowie na to pytanie w sekundę ^ ^

Złote Gody Zawiercie


Zawierciański Urząd Stanu Cywilnego gościł 11 wspaniałych par, które świętowały 50-lecie pożycia małżeńskiego. Życzenia i gratulacje przekazali Prezydent Zawiercia Łukasz Konarski oraz Kierowniczka USC Jolanta Bujak.

Jubilaci to: Czesława Kumaszka-Bąba i Aleksander Bąba, Jadwiga i Zygmunt Firkowie, Zdzisława i Zdzisław Gocyłowie, Alicja i Dariusz Karolczykowie, Danuta i Janusz Ładoniowie, Maria i Jerzy Machelscy, Henryka i Jerzy Miśtowie, Barbara i Władysław Miśtowie, Janina i Bogusław Pniakowie, Marta i Stefan Walęgowie oraz Jan i Janina Żmijewscy.”

Złote Gody – Zawiercie – Tu rozkręca się Jura