Zima2

Zima2. 24 listopada a Ja śniegu jeszcze nie widziałem. Pewnie już jest za rogiem i niedługo każe na siebie czekać :). Słyszałem dziś w radio że policjanci narzekają na małe zarobki. Zakładają jakiś proces sądowy bo nie mogą strajkować. Nie wiem ile zarabiają więc ciężko powiedzieć czy to rzeczywiście mało.

Jednak pewien przedstawiciel tych niezadowolonych tłumaczył że mają najbardziej stresującą pracę i nie wiedzą czy wrócą do domu gdy idą do niej. Dla tego powinni zarabiać jeszcze więcej, nie wiem ilu policjantów ginie na służbie w ciągu roku ale myślę że więcej ginie np. górników lub np. kierowców więc taki argument do mnie nie przemawia.

Myślę że jak jakiemuś policjantowi mało to proszę sobie poszukać innego zajęcia. (Na każde wolne miejsce znajdzie się z 20 innych nie mniej dobrych ludzi). Jak pójdziecie gdzie indziej dopiero w tedy zobaczycie jakie mieliście super warunki dla życia. Zobaczycie umowy o dzieło, emigracje,  kijowy rynek pracy w kraju, jak ciężko znaleźć dobrą STAŁĄ pracę Polsce.

Śnieg

Myślę że wiele osób bezrobotnych czy nawet mających pracę zamieniło by się na warunki zatrudnienia w Policji. Skoro mało to czemu nie zmienicie pracy ?? Dostaniecie więcej wszędzie sprawdźcie to ;).

Nie chce wchodzić w szczegóły zatrudnienia by udowodnić że nie jest tak źle by składać jakieś pozwy w sądzie. W POlsce są ogólnie małe zarobki nie proporcjonalne do wydatków. Fajnie byłoby gdyby się poprawiło każdemu nie tylko Policjantowi, Górnikowi czy Kierowcy, wysokie podatki nas za bardzo obciążają, wiecie że. Holandia to kraj w Europie w którym się najlepiej żyje ludziom ? :).

Chciałem zrobić jakiś wpis o zimie i muzyczkę wesołą zapodać ale niech już będzie ta policja. Czy rzeczywiście taka praca powinna być jeszcze lepiej płatna i bardziej uprzywilejowana ? czy chcemy za to zapłacić ? Kasa dla całej z budżetówki jest brana z podatków nas wszystkich, podatki w. POlsce są wysokie i dla tego siła nabywcza pieniądza jest bardzo mała, to dla tego pracując np. na zachodzie możemy za byle jaką pracę dobrze żyć, a u nas za nawet prestiżową, pożądaną pracę policjanta jest ciężko, skoro narzekają, dla jednych będzie mało to co dostają dla innych będzie dużo i jak tu znaleźć konsensus ?

Myślę że jeżeli jest słaba płaca to nikt nie chce tam robić, jak np. w firmie budowlanej z sezonowym zatrudnieniem. Często takie firmy szukają pracowników i nie mogą znaleźć, bo mało kto chce pracować na czarno czy umowie o dzieło itp.

Oczywiście to tylko przykład jest wiele firm z tego rynku bardzo dobrych do których ciężko się dostać, chodzi mi o to że jeżeli jest firma np. Policja i na każde jedno wolne miejsce zgłasza się 30 chętnych to znaczy że tam jest źle ? czy tam jest dobrze ? chyba oczywiste, rozumiem że nie dla każdego 🙂

Zima2

Życzę wszystkim wysokich zarobków i miłego szczęśliwego życia. Może by tak zaoszczędzić i wywalić paręnaście tysięcy ludzi którzy ścigają i zamykają innych ludzi na to że palą lekarstwo ? Zezwolić na uprawę lekarstwa naturalnego i powstanie paręnaście tysi firm z tym związanych ?

Dużo mniejsze wydatki państwa, dużo większe przychody z podatków i dużo więcej pracy. Do tego bezcenne mądre tolerancyjne prawo tak jak np. stolica USA ! lub kraj w Europie w którym się żyje ludziom najlepiej.

Ehhh może kiedyś ^^ ostatnio wiele mi się z jednym łączy 🙂 tymczasem

„Ganja, ganja, ganja sensimilia, nie palę już tyle, co wciąż jara ma familia, choć w uzależnieniu wcale nie jest taka silna, nigdy nią nie będzie, choć nagonka na nią pilna…”

„Dzisiaj na jutro pewnie czekam bez strachu, wita mnie świt, witam go na luzaku, radości łzy i smutku – pół na pół, cały czas życiu stawiam czoła bez strachu”

Zima2

2 odpowiedzi na “Zima2”

 1. Znalazłam się u Ciebie głównie z ciekawości. Skomentowałeś jeden z postów Whatevernevermind , pomyślałam więc, że być może i Ty zaliczysz się do tych „Normalnych” …Dobrze myślałam.
  Zarobki policji – Wywołałeś u mnie uśmiech na twarzy. Co prawda, ironiczny, ale uśmiech to uśmiech. A ja ostatnio nie uśmiecham się wcale. Dzięki.

  „Bez strachu” – Wiesz, nie chciałam tego słuchać, lekko już pijana, całkowicie przypadkowo kliknęłam myszką…
  Wspomnienia, wspomnienia…Swego czasu zrezygnowałam z słuchania hip-hopu czy też rapu, miałam swoje powody, jak każdy człowiek, który w życiu podejmuje takie czy inne decyzje. Dziś jednak, po trochu przez Ciebie i w większości przez swoją nieuwagę , zrobię wyjątek… Wymieniłam właśnie płytę Dżemu na płytę z utworami Łukasza Paluszaka, wyjęłam kolejną butelkę whisky ….Niech będzie…Dzień wspomnień…
  Pozdrawiam.

  1. Hej, dzięki 🙂 nie selekcjonuje jakoś specjalnie stron na których czasami coś napiszę, raz na rok u Kominka, innym razem u kogoś kto dopiero zaczyna i to jego pierwszy wpis, piszę czasami nawet na stronach które mi się nie podobają, bo szczera spokojna rozmowa nikomu nie powinna naszkodzić, czasami dogada się woda z ogniem i dojdzie do porozumienia którym np. jest para 🙂 Trochę poezji zaklętej w bezkompromisowym przekazie jest dobre dla prawie każdego, Paluch spoko lubię jakieś wybrane utwory, tak jak z prawie każdego gatunku muzycznego, whisky popijana w rytm Dżemu spoko, tylko z umiarem bo głowa będzie boleć 😉 mi tylko pozostaje włączyć wehikuł czasu i też przenieść się w historię na chwilę:

   „Dużo bym dał, by przeżyć to znów –
   Wehikuł czasu – to byłby cud!
   Mam jeszcze wiarę, odmieni się los,
   Znów kwiatek do lufy wetknie im ktoś”

   „Tylko nocą do klubu „Puls”
   Jamsession do rana, tam królował blues
   To już minęło, te czasy, ten luz.
   Wspaniali ludzie nie powrócą,
   Nie powrócą już! Nie!”

   Nie jest źle, wspomnienia spoko, jednak myślę że najlepsze dopiero przed nami 😉 pozdrawiam

Możliwość komentowania została wyłączona.