New York2

New York2 City – Na początek wiem. Że monotematycznie i duży procent wpisów jest poświęcony temu tematowi ale co mi szkodzi. Trochę się dzieje i zmienia więc robię sobie taki pamiętnik. Myślę że mimo wszystko nie będzie więcej niż 4,4 procent wpisów na ten temat, więc nie jest chyba tak jednostronnie. Czasami macki moich zainteresowań wybiegają daleko poza ziemie. I obecnie oficjalne kalendarze :). Konwencja wszystkich wpisów na ten temat jest taka, gdy jest jakiś znaczący postęp w myśleniu który skutkuje zmienieniem prawa na lepsze. To staram się o tym informować :). Aż do skutku i mądrej oraz szczęśliwej całej planety ZIEMIA :).

To tyle tytułem wstępu.

New York2 Times Square.

21.11.2014 – „Nowojorska policja nie będzie już aresztować osób. U których podczas zatrzymania znajdzie marihuanę. Czwartek był pierwszym dniem obowiązywania złagodzonych przepisów, które ogłosił szef NYPD William Bratton.Nie oznacza to jednak, że można sobie chodzić po metropolii z workami pełnymi marihuany.

I że w ogóle nie poniesie się na to kary. Według nowych rozporządzeń dozwolona ilość „trawki”, za którą nie będzie groziło aresztowanie i nie będzie zarzutów oraz postępowania kryminalnego to do 25 gram.

Osoba z taką ilością otrzyma mandat i nakaz stawienia się przed sędzią, który zadecyduje o wysokości kary. A zaczynają się one od 100 dol.” cytat z SE.PL.

Myślę że lepszy mandat niż zamykanie do więzienia jak jest w POlsce. W Anglii chyba też jest tak że się dostaje mandat zamiast płacić za ściganie, sądzenie, aresztowanie bardzo duże pieniądze to się zarabia, to jest system co ? Jeżeli do Was to nie dociera że marihuana jest miliardy razy mniej szkodliwa niż np. papierosy i alkohol to zrozumcie, że co to dla Was za szkoda jeżeli sobie ktoś np. w domu zapali ? Płacicie dużo pieniędzy by go w wiezieniu utrzymać ścigać itp.

New York2 zrobił rozwiązanie które nie uważam za sprawiedliwe ale lepsze to niż siedzenie w więzieniu za skręta. Polska niestety tak działa że praca musi być dla budżetówki która osiąga gigantyczne rozmiary. Ludzi coraz mniej, super komputery których urzędnicy nie umieją obsługiwać. Urzędników armia coraz większa.

Podobna sytuacja z pocztą polska. Ostatnio byłem jakiś czas bezrobotny nawet jakoś nie szukałem pracy. Bo wróciłem z Niemiec i chciałem odpocząć trochę, ale nie ważne. Chodzi mi o to że się zarejestrowałem i po tygodniu przychodzi list. POLECONY z poczty, jest pan uznany za osoba bezrobotna i coś tam jeszcze. Po co mi to ? Wiem o tym i nie potrzebuje żadnych listów ale poczta musi mieć co robić . Po około trzech tygodniach przychodzi polecony z Katowic że mi się nie należy zasiłek ?

Wiem o tym i nawet się nie starałem o niego więc po co mi jakiś list ? może mi jeszcze przyślą jakieś pismo które będzie np. informować o tym ile mam lat przepracowanych lub cokolwiek, ile mam wzrostu… Tylko po co ? By papier ktoś włożył do drukarki, zmienił tusze, na kompie napisał, podpisał, pieczątki, zapakowanie. Wysyłka osobną firmą i dostarczenie tylko po co ?

Jak ma być dobrze jak się głupio marnotrawi publiczne pieniądze, praca rozumiem ale nie bez sensu. Lepiej im do rowerów treningowych dynamo zamontować by choć prąd wytwarzali. Wracając do tematu marihuana. New York krok w przód, z korzyścią dla palaczy i budżetu, odchodząc na chwile znowu od tematu 🙂 słyszałem ostatnio że za jakiś czas. New York będzie cały pokryty szybką darmową siecią. WiFi, wspaniałe miejsce które chce dobrze dla swoich obywateli 🙂