Zawiercie się rozwija

Zawiercie się rozwija i następny duży inwestor zamierza stworzyć miejsca pracy, dla mieszkańców i okolic. Mieszkam w Zawiercie od urodzenia, i obecnie myślę że nie brakuje miejsc dla ludzi chcących pracować. Mam nawet taką teorie że gdyby nie Ukraińcy których są u nas w mieście przynajmniej setki. Wiele zakładów nie miało by pracowników. Np. Virtu, Odlewnia Żeliwa czy Elektrolux.

Fajnie że powstaną nowe miejsca pracy, ale czy właściciele będą mieli ludzi to nie jestem tego taki pewien. Demografia już daje znać o sobie, i jest nas dużo mniej niż dekady temu. W śród moich rówieśników setki wyjechało za granice i tam już zostali, może skuszą się by wrócić ale na pewno to nie będzie takie łatwe.

Chodząc po Zawiercie można łatwo znaleźć ogłoszenia że poszukiwani są pracownicy. Nie znam statystyk bezrobotnych ale to chyba ludzie którym się nie chce pracować. Może się mylę ale uważam że gdyby nie Ukraińcy, to wiele firm musiało by ogłosić zamknięcie działalności.


Polskie radio Katowice pisze :

Kolejny inwestor pojawił się w Zawierciu. To duża firma, która wykupiła tereny w zawierciańskiej strefie aktywności gospodarczej.

Dla mieszkańców to bardzo dobra informacja, bo w mieście przybędzie dodatkowych miejsc pracy- mówi Patryk Drabek, naczelnik Wydziału Komunikacji Społecznej w Urzędzie Miasta w Zawierciu.”

2 komentarze do “Zawiercie się rozwija”

  1. Pingback: WFD - real-blog.eu

Możliwość komentowania została wyłączona.