Zarzuty NIK Morawiecki reaguje

Zarzuty NIK Morawiecki reaguje, opisał sytuację z czasów, gdy pandemia szalała. „Prosiłem, by każdy nabywał, gdziekolwiek możliwe, to, co może ocalić życie Polaków” – mówił. Teraz, gdy nadszedł czas rozliczeń, pozostaje pytanie, jakie działania podejmie Donald Tusk.

Kontrolowanie budżetu państwa i posiadanie uprawnień do dokonywania zakupów w dowolnym miejscu, by szybko ratować życie obywateli, może wydawać się korzystne. Jednak nie jestem przekonany, że to wystarczające. Uważam, że państwo powinno wyjątkowo uważać na wydatki, szczególnie w czasach kryzysów i ryzyka globalnego konfliktu.

Z jednej strony można to zrozumieć, bo czasami ludzie naginają przepisy w swoich firmach dla własnych korzyści. Sam pracuję jako kierowca i przyznaję, że również czasami łamię zasady. Na przykład, mogę zahaczyć o dom na chwilę, aby coś zjeść. Oczywiście, to zupełnie inna skala niż wykorzystywanie milionów na fundusze reprezentacyjne, ale gdybym był Premierem, na pewno znalazłbym lepsze rozwiązanie. Wydaje się, że większość ludzi, przynajmniej w naszym kraju, postępuje podobnie.

Zarzuty NIK Morawiecki reaguje, a ja jestem ciekaw jak to się skończy.

W erze komputerów osobistych, wszechobecnych kamer i nawet zainstalowanych Pegasusów, nie można już ukryć prawdy. Prawda, która niegdyś była taka, że jeśli jesteś dobry, musisz być odporny. Nadchodzi czas, w którym można sprawdzić każdego, i nie można już oszukiwać, więc teoretycznie dobro powinno triumfować.

Mateusz Morawiecki tworzy rząd – REAL BLOG EU (real-blog.eu)

Niektórzy ludzie na Ziemi posiadają dar i dostrzegają rzeczy, których inni nie są w stanie zauważyć, na przykład niektórzy wierzą, że Ziemia jest płaska. Być może postrzegają to inaczej? Zastanawiające jest, że nie można im prosto udowodnić, że Ziemia jest zaokrąglona. Istnieją planety, na przykład Mars, ale niektórzy ludzie nie są w stanie dostrzec oczywistych faktów i dowodów.


Były premier Mateusz Morawiecki, odnosząc się do zarzutów NIK ws. zakupu środków ochrony indywidualnej w związku z pandemią Covid-19, stwierdził, że w tej sprawie bierze całą odpowiedzialność na siebie. – Prosiłem, aby każdy kupował, gdzie tylko może, to, co ratuje życie Polaków – podkreślił.