Yerba Mate

Yerba Mate.

Yerba Mate, piję już parę lat. Doskonały zamiennik kawy, pobudza, odżywia polepsza stan zdrowia. Zaraziłem się od Pana Cejrowskiego, widząc różne filmy z dziwnym termosem i specyficznym smakowaniem zawartości zacząłem się interesować. Spróbowałem i polubiłem.

Można by wiele Pisać ale nie będę tego robić, dołączam fajny film który moje bazgroły idealnie zastąpi 🙂 Powiem od siebie że piję z ceramicznych naczynek, nie traci na tym magiczna moc Yerba a nie muszę przestrzegać wielu zasad które utrzymują Tykwe w odpowiednim stanie. Fotka mało kojarząca się z Mate ale podoba mi się ten kwiatek, nic nie poradzę :).

O Yerba Mate często mówi się, że jest lepszą alternatywą kawy. Czyli oprócz pobudzenia pewnie coś jeszcze daje? Niewątpliwie napar ostrokrzewu ma wiele właściwości zdrowotnych. Z resztą, jeżeli tak specyficzny napój zyskuje coraz więcej zwolenników na całym świecie, to coś w tym musi być.

Mieszkańcy Ameryki Południowej już od wieków znają i cenią sobie dobroczynne oddziaływanie Yerba Mate. Nie trzeba być naukowcem, aby na własnej skórze odczuć, że napar ten:
bardzo dobrze pobudza, nie powodując drażliwości żołądka
likwiduje objawy zmęczenia
reguluje ciśnienie.
oczyszcza i odżywia organizm.
polepsza samopoczucie.
pozytywnie wpływa na jędrność skóry.
poprawia przemianę materii.
zwiększa odporność.
w przeciwieństwie do kawy nie wypłukuje magnezu z organizmu i nie zostawia osadu na zębach.

2 komentarze do “Yerba Mate”

  1. Ha! To tak jak jak. Też dowiedziałem się od Cejrowskiego. Moim zdaniem jest to jedna z lepszych używek. Nie dość, że pobudza, to jeszcze jest zdrowa. Choć wiadomo wszystko z umiarem. Niemniej ja pijam codziennie. Dobrze, że mam możliwość picia jej w pracy 😉

    • Jeżeli chodzi o Yerba Mate, to myślimy tak samo, fajna strona o właściwościach i działaniu Mate 😉

Możliwość komentowania została wyłączona.