Yerba Mate

Yerba Mate.

Yerba Mate, piję już parę lat. Doskonały zamiennik kawy, pobudza, odżywia polepsza stan zdrowia. Zaraziłem się od Pana Cejrowskiego, widząc różne filmy z dziwnym termosem i specyficznym smakowaniem zawartości zacząłem się interesować. Spróbowałem i polubiłem.

Yerba Mate

Można by wiele Pisać ale nie będę tego robić, dołączam fajny film który moje bazgroły idealnie zastąpi 🙂 Powiem od siebie że piję z ceramicznych naczynek, nie traci na tym magiczna moc Yerba a nie muszę przestrzegać wielu zasad które utrzymują Tykwe w odpowiednim stanie. Fotka mało kojarząca się z Mate ale podoba mi się ten kwiatek, nic nie poradzę :).

O Yerba Mate często mówi się, że jest lepszą alternatywą kawy. Czyli oprócz pobudzenia pewnie coś jeszcze daje? Niewątpliwie napar ostrokrzewu ma wiele właściwości zdrowotnych. Z resztą, jeżeli tak specyficzny napój zyskuje coraz więcej zwolenników na całym świecie, to coś w tym musi być.

Mieszkańcy Ameryki Południowej już od wieków znają i cenią sobie dobroczynne oddziaływanie Yerba Mate. Nie trzeba być naukowcem, aby na własnej skórze odczuć, że napar ten:
bardzo dobrze pobudza, nie powodując drażliwości żołądka
likwiduje objawy zmęczenia
reguluje ciśnienie.
oczyszcza i odżywia organizm.
polepsza samopoczucie.
pozytywnie wpływa na jędrność skóry.
poprawia przemianę materii.
zwiększa odporność.
w przeciwieństwie do kawy nie wypłukuje magnezu z organizmu i nie zostawia osadu na zębach.

Yerba Mate

Yerba Mate
Autumnal Milky Way over 'Schoorlse Duinen’, Netherlands. The glow from the left is Alkmaar’s light pollution. Speaking of post-processing, I’ll tell you exactly how I’ve process nightscapes in DxO Optics Pro and Adobe Lightroom. You can find a written step-by-step guide with screenshots on my website. This raw tutorial was also published in 2015’s last issue of Zoom.nl, the number one best-selling Dutch photography magazine. 'Resplendent’ was captured in 'de Schoorlse Duinen’, the Netherlands, with the D600 at 14mm. 25s | f/2.8 | ISO6400

0 odpowiedzi na “Yerba Mate”

  1. Ha! To tak jak jak. Też dowiedziałem się od Cejrowskiego. Moim zdaniem jest to jedna z lepszych używek. Nie dość, że pobudza, to jeszcze jest zdrowa. Choć wiadomo wszystko z umiarem. Niemniej ja pijam codziennie. Dobrze, że mam możliwość picia jej w pracy 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *