W krakowskim seminarium jeden chętny

W krakowskim seminarium jeden chętny

W Krakowskim seminarium jeden chętny, mało powołań i chyba nie tylko przez politykę kościoła, mnie się kiedyś wydawało że Religia nie powinna iść w politykę ? I może to wpłynęło trochę, a zdecydowanie wpływ na to ma :

Myślę że na ilość powołań bezpośredni wpływ ma Internet i Demografia, wiedza w Internetu np. o innych Religiach może zmienić postrzeganie Świata. Demografia daje się we znaki każdej branży, ludzi wszędzie jest jak na lekarstwo i każdy chciał by firmę prowadzić.

W krakowskim seminarium podobno popłoch i strach, ale ja myślę że nie mają się co bać. Tak samo Księża jak inni, jak ktoś ma czyste sumienie to bać się nie musi.

VNM, DIOX, PMM – Dobra Aura – real blog eu (real-blog.eu)


W krakowskim seminarium jeden chętny

Kryzys powołaniowy w polskim Kościele widać od lat w twardych liczbach. W 2023 r. wyświęconych zostało 192 księży katolickich. W pięciu diecezjach przyjmowało je tylko jeden lub dwóch kapłanów. Dla porównania: w 2022 r. święceń było 212, a w 2021 r. 264.

„Katastrofa” w krakowskim seminarium. „W kurii popłoch” (msn.com)

Autor: Deawuide

"Ten blog jest o różnych tematach, takich jak abonament za komputer i telefon, WOŚP 2024, propaganda, tortury w Polsce, czy wizyta Elona Muska. Nie jest to blog specjalistyczny ani ekspercki, raczej osobisty i komentatorski. Autor wyraża swoje opinie i spostrzeżenia na bieżące wydarzenia, czasem z humorem, czasem z ironią, czasem z powagą. Niektóre wpisy są bardziej interesujące i wartościowe, inne mniej." - Sztuczna Inteligencja (2024) --- Nieśmiały amator blogowania, tworzenia stron, grania w gry, uzależniony od adrenaliny autsajder, oraz Wielki fan rapu ^ ^, Lubię słuchać/czytać Biografie. - Deawuide

2 komentarze do “W krakowskim seminarium jeden chętny”

  1. Przy obecnym dostępie do informacji, coraz trudniej przekonać młodych ludzi, by wierzyli w rzeczy nie końca udowodnione.

Możliwość komentowania została wyłączona.