Ubój rytualny

Ubój rytualny to ostatnio bardzo popularny temat, sejm utrzymał zakazał okrutnego zabijania zwierząt i ta decyzja jest słuszna w cywilizowanym państwie w którym dąży się do minimalnego cierpienia zwierząt przed zabiciem. Decyzja o zakazie uboju rytualnego spotkała się z ostrą krytyką Izraela który wezwał (zaprosił) na rozmowę naszego ambasadora, słowa krytyki płyną do nas z całego świata oburzeni są wyznawcy Judaizmu i Islamu. Ubój rytualny był też powodem nadzwyczajnego spotkania się  w. Brukseli Europejskiego Stowarzyszenia .Żydów, które z pewnością się nie podda tak łatwo i do tematu będziemy jeszcze wracać.

Słyszałem wiele opinii na ten temat, w radio parę dni temu jakaś znacząca postać mówiła że to prawo musi się dostosować do religii a nie odwrotnie. „na łamach.Gazety Wyborczej, Paweł Smoleński ocenia, że wyznawcy judaizmu mogą dokonywać uboju rytualnego na własne potrzeby”

Naczelny rabin Polski mówił że rozważa rezygnację ze stanowiska, mówił że jesteśmy jedynym krajem który zakazuje uboju rytualnego. Jednak w serwisie ”Deutsche Welle” pisze że w np. Niemczech ubój jest też zakazany !

„W Niemczech ubój rytualny jest zakazany – przypomina autorka Claudia Keller. Dopuszcza się jednak wyjątki w przypadkach, w których religia nie pozwala na spożywanie innego niż pochodzące z rytualnego uboju mięsa. Specjalne zezwolenia niemieckie władze wydają bardzo rzadko i tylko pod określonymi warunkami. Do uboju uprawnieni są wyłącznie specjaliści, a sam proces musi być monitorowany przez weterynarza.”

Czyli nie jesteśmy jedynym krajem na zachodzie jest podobnie o czym też pisze „Tagesspiegel”

Ubój rytualny

„Tagesspiegel” przypomina, że od lat nikt już nie ubiegał się o pozwolenie uboju rytualnego w Berlinie. Władze tolerowały ubój rytualny do 1997 roku. Gazeta zwraca też uwagę, że dla żydów, aby mięso było koszerne, w czasie uboju rytualnego nie wolno stosować żadnego znieczulenia. Wśród muzułmanów zdania na ten temat są jednak podzielone.

„Z tym zakazem uboju Polacy podjęli dobrą decyzję” – gazeta przytacza wypowiedź właściciela sklepu mięsnego. Hizmet w dzielnicy Neukölln w Berlinie – „Taki ubój jest niezgodny z ochroną praw zwierząt”.

Dodał bym film jak wygląda ubój rytualny ale nie chce sobie i. Wam psuć smaku, uważam że to dobra decyzja bo zabijanie zwierząt w ten sposób by około. 30 sekund ogromnie cierpiały jest niepotrzebne i niestosowne w cywilizowanym świecie.

Mniejszości religijne uważają że to atak w ich wiarę, ohhh znowu religia …

„Hinduizm.

Zgodnie z hinduistycznymi pismami świętymi, krowa powinna być traktowana jako jedna z siedmiu matek człowieka. Gdyż jako dawczyni mleka staje się jego karmicielką.

Wbrew panującemu na Zachodzie przekonaniu, hinduiści nie czczą krów, ale starają się im zapewnić ochronę. co przejawia się łagodnym traktowaniem. (w tym powstrzymaniem się od spożywania wołowiny).”

Można by wiele różnych sprzecznych rytuałów religijnych przytaczać. Niby jesteśmy coraz mądrzejsi ale religia jakoś coraz bardziej nas kłóci z rozsądkiem i ogólnie przyjętymi prawami człowieka. A może by zalegalizować na potrzeby mniejszości religijnych (Muzułmańskich) seks z np. 12 letnim dzieckiem ? …

Ludzie nie dajcie się zwariować, nie ma żadnych cudów ani bogów. Rozumiem Muzułmanów że boją się przestać wierzyć w wymyślone rzeczy bo u nich za odejście od religii jest kara śmierci, taka blokada.

Religia to dawno temu wymyślony sposób by kontrolować ludzi… przyznam że bardzo sprytny sposób, gdyby w piramidzie finansowej. Alpen Gold obiecywali ludziom kasę ale dopiero po śmierci w np. Jakimś niebie, nigdy nikt by się nie dowiedział o oszustwie i mogli by działać np. 2000 lat… dobra. Religia która nie każe zabijać niewiernych. Spełniała kiedyś rolę takiego moralnego przewodnika który nam wskazywał drogę postępowania, byśmy razem żyli w zgodzie i byli dla siebie dobrzy. Teraz taką role spełnia prawo które coraz lepiej funkcjonuje.

Ubój rytualny zszedł na tematy religii bo jest z nią związany, niech sobie każdy wierzy w co chce ale ogólnych zasad przestrzegania praw. Człowieka powinno się przestrzegać, tak samo jak praw zwierząt i w przypadku uboju by jak najmniej cierpiały. To religie powinny się do prawa w. Polsce dostosować, bo prawo jest jedno a religii jest wiele i bardzo różnią się od siebie.

6 odpowiedzi na “Ubój rytualny”

 1. Twój blog został nominowany do The Versatile Blogger. Więcej informacji znajdziesz u mnie na blogu.

 2. Masakra z tą religią w której Prorok Mahomet daje wzór wierzącym i pobiera za żonę 6 letnią dziewczynkę, ale sex z nią dopiero gdy miała 9 lat ! … dopiero ? !! … Premier po głosowaniu w którym został utrzymany zakaz uboju mówił: „Serce się cieszy ale rozum smuci” bo miejsc pracy będzie mniej … już widzę to jak legalizuje sex z dziewczynkami dla mniejszości religijnych bo to wpłynie na poprawienie dzietności w Polsce, teraz bardziej rozumie czemu wskaźnik dzietności w śród Muzułmanów jest 8,1 skoro zaczynają tak wcześnie …

  1. Tak dużej wyobraźni nie mam i to na pewno jest na razie niemożliwe (do puki Muzułmanie nie będą większością … bo religia niestety ma duży wpływ na politykę) Premier ma córkę i na pewno to rozumie, nie pozwoliłby na gwałcenie jego 9 letniego dziecka przez jakiegoś starucha … dziewczyny i kobiety mają przerąbane w tych krajach … Z tymi miejscami pracy to jakaś ściema, zakaz uboju rytualnego obowiązuje od początku 2012 i w tym roku eksport mięsa wzrósł, czyli musiało więcej ludzi pracować by więcej wyeksportować, (mówił tak jakiś poseł PiS) podejrzewam że to były jakieś grupy interesów które chciały sobie kupić ustawę, choć pewności nie mam wiadomo.

   1. Taka jest religia a chrześcijańscy księża ? pedofilia na porządku dziennym i czy jakiś poszedł do więzienia za to ?

    1. Trochę poszukałem i tak zostali skazywani niektórzy, choć pewnie to jakiś 0,1 % wszystkich którzy dopuścili się tego okrutnego czynu. Z kościołem chrześcijańsko katolickim jest lepiej pod tym względem że pedofilia jest potępiana i karana, ostatnio papież zwiększył karę za te przestępstwa, inaczej jest z Islamem w którym sex z dziećmi jest dozwolony, normalny i praktykowany …

Możliwość komentowania została wyłączona.