David Morrell2

David Morrell2 świetny pisarz który nie miał łatwego dzieciństwa, ojciec żołnierz zginą na wojnie a mama musiała go oddać do katolickiego sierocińca, nie lubił tego miejsca często uciekał, z czasem powrócił do mamy gdy się powtórnie ożeniła ale David mówi że to małżeństwo nie było udane, małżonkowie często się kłócili i pamięta z tego okresu tylko strach. Ostatnio w moim życiu dużo jest tematów związanych ze szpiegami, w wiadomościach ciągle mówią że jakiegoś złapali, tajne organizacje nas szpiegują, słucham Pana Wołoszańskiego który super opowiada o historii drugiej wojny światowej gdzie to wywiad i szpiedzy odgrywali najważniejsze role w wojnie.

David Morrell

Opowiadający Pan Wołoszański też był szpiegiem, choć podobno tylko po ty by swobodnie podróżować w czasach których nie łatwo było o paszport. Sam zbieram różne zdjęcia, SMS, i rozmowy internetowe w prywatnych sprawach lub do archiwów, nigdy nie wiadomo kiedy coś się wydarzy i będzie trzeba udowodnić niezdecydowanym kto jest oszustem a kto mówi prawdę 😉 Do tego jeszcze moje książki które ostatnio czytałem ściśle powiązane są z tematem szpiegów, agentów, tajnymi organizacjami i wieloma sprawami związanymi z tymi zawodami. David Morrell zaczął pisanie od Rambo: Pierwsza krew, opowiadanie w książce zostało przeniesione na duży ekran z dużym sukcesem, osobiście najbardziej podobała mi się druga część filmowego Rambo a we wszystkich występował oczywiście słynny aktor Sylvester Stallone.

David Morrell2 – Bractwo Kamienia

David Morrell2

Dziś skończyłem moją czwartą książkę tego pisarza, „Fałszywa Tożsamość” jest ona uznawana przez Wiki za najwybitniejsze dzieło literackie autora, Ja jednak nie czuje jakiejś wyjątkowości z poprzednimi książkami: David Morrell – Bractwo Tom I – Bractwo Róży, David Morrell – Bractwo Tom II – Bractwo Kamienia, David Morrell – Bractwo Tom III – Bractwo Nocy i Mgły, można powiedzieć że nawet trochę się zawiodłem czytając „Fałszywa Tożsamość”, książka zaczyna się od tajemniczych morderstw którymi padali specjaliści od pisma i kultury Majów, interesują mnie tematy związane z tą wysoko rozwiniętą cywilizacją i trochę mi książka na początku smaka narobiła na jakieś ciekawostki z tym związane, okazało się że temat Majów choć kluczowy to malutko rozwinięty a akcja przenosi się w inne rejony życia bohaterów.

Wszystkie książki fajne polecam każdemu, jest trochę historii i wiele pokazanych słowami mechanizmów którymi na pewno posługują się tajne służby. Mam jeszcze w domu trzy książki, David Morrell – Podwójny wizerunek, David Morrell – Rachunek krwi, David Morrell – Siła‚a strachu, więc tematy tajnych organizacji, tajemnic i szpiegów szybko mnie nie opuszczą 🙂 zabieram się do czytania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *