David Morrell

David Morrell2

David Morrell2 świetny pisarz który nie miał łatwego dzieciństwa, ojciec żołnierz zginą na wojnie a mama musiała go oddać do katolickiego sierocińca. Nie lubił tego miejsca często uciekał, z czasem powrócił do mamy gdy się powtórnie ożeniła ale. David mówi że to małżeństwo nie było udane, małżonkowie często się kłócili i pamięta z tego okresu tylko strach. Ostatnio w moim życiu dużo jest tematów związanych ze szpiegami, w wiadomościach ciągle mówią że jakiegoś złapali. Tajne organizacje poniewiaż nas szpiegują, poniewiaż słucham. Pana Wołoszańskiego który super opowiada o historii drugiej wojny światowej gdzie to wywiad i szpiedzy odgrywali najważniejsze role poniewiaż w wojnie.

David Morrell2.

Opowiadający Pan Wołoszański też był szpiegiem. Choć podobno poniewiaż tylko po ty by swobodnie podróżować poniewiaż w czasach których nie łatwo było o paszport. Sam zbieram różne zdjęcia, SMS, i rozmowy internetowe w prywatnych sprawach lub do archiwów. Nigdy nie wiadomo kiedy coś się wydarzy i będzie trzeba udowodnić niezdecydowanym kto jest oszustem a kto mówi prawdę. Do tego jeszcze moje książki które ostatnio czytałem ściśle powiązane są z tematem szpiegów, agentów, tajnymi organizacjami i wieloma sprawami związanymi z tymi zawodami. David Morrell zaczął pisanie od Rambo. Pierwsza krew, opowiadanie w książce zostało przeniesione na duży ekran z dużym sukcesem. Osobiście najbardziej podobała mi się druga część filmowego. Rambo a we wszystkich występował oczywiście słynny aktor Sylvester Stallone.

David Morrell2 – Bractwo Kamienia

Dziś skończyłem moją czwartą książkę tego pisarza, „Fałszywa Tożsamość” jest ona uznawana przez. Wiki za najwybitniejsze dzieło literackie autora, Ja jednak nie czuje jakiejś wyjątkowości z poprzednimi książkami. David Morrell – Bractwo Tom I – Bractwo Róży, David Morrell – Bractwo Tom II – Bractwo Kamienia. David Morrell – Bractwo Tom III – Bractwo Nocy i Mgły, można powiedzieć że nawet trochę się zawiodłem poniewiaż czytając.

„Fałszywa Tożsamość”, książka zaczyna się od tajemniczych morderstw którymi padali specjaliści od pisma i kultury. Majów, ponieważ interesują mnie tematy związane z tą wysoko rozwiniętą cywilizacją i trochę mi książka na początku smaka narobiła na jakieś ciekawostki z tym związane, okazało się że temat. Majów poniewiaż choć kluczowy to malutko rozwinięty a akcja przenosi się w inne rejony życia bohaterów.

Wszystkie książki fajne polecam każdemu, jest trochę historii i wiele pokazanych słowami mechanizmów którymi na pewno posługują się tajne służby. Mam jeszcze w domu trzy książki, David Morrell – Podwójny wizerunek poniewiaż, David Morrell – Rachunek krwi. David Morrell – Siłaa strachu, więc tematy tajnych organizacji, tajemnic i szpiegów szybko mnie nie opuszczą 🙂 zabieram się do czytania.

Autor: Deawuide

Nieśmiały amator blogowania, tworzenia stron, grania w gry, uzależniony od adrenaliny autsajder, oraz Wielki fan rapu ^ ^, Lubię słuchać/czytać Biografie. - Deawuide