Tesla spada coraz niżej

Tesla spada coraz niżej. Dane wskazują na spadek wartości, jednak ich wiarygodność może być kwestionowana. Tesla tłumaczy się budową większych fabryk, a mniejsza sprzedaż może wynikać z zaburzeń w dostawach części, które są efektem wojny na Ukrainie z Rosją.

Dla mnie, firma Elona Muska to najlepsza marka na świecie. Istnieją tańsze alternatywy, ale tylko samochody Tesla są wyposażone w zaawansowaną technologię kosmiczną. Bardzo podoba mi się tryb dla psów, który pozwala zostawić zwierzę w samochodzie, podczas gdy czujniki zapewniają jemu bezpieczeństwo.

Premiera Tesli Roadster 2 zbliża się wielkimi krokami, z przyspieszeniem do setki w mniej niż sekundę. Dzięki modyfikacjom SpaceX, samochód przyspiesza niczym pocisk, a zamontowane z tyłu silniki rakietowe zapewniają spektakularny efekt startu. Dodanie skrzydeł uczyniłoby go podobnym do odrzutowca, rodzi się pytanie: kiedy samochody zaczną latać?

Eksperci przywołani w dyskusji mogą nie mieć racji co do tych wskaźników. Giga Berlin nie jest w stanie sprostać popytowi, zwłaszcza że ostatnio wystąpiły tam różne zakłócenia. W Chinach istnieją ograniczenia w używaniu samochodów Tesla, które wynikają z obecności kamer zainstalowanych dookoła pojazdu.

Elon Musk stoi przed nowym wyzwaniem: musi przyspieszyć kolonizację innej planety, ponieważ życie na Ziemi jest zagrożone. Chodzi mi o wojnę na Ukrainie, potencjalne zagrożenie na Tajwanie i ryzyko, że użycie broni atomowej może przynieść szybki koniec.

„Tesla ciągle spada”, twierdzą niektórzy. Według mnie, konkurencja nie jest widoczna, mimo że BMW i inne marki, również oferują atrakcyjne samochody elektryczne.

Elon Musk – REAL BLOG EU (real-blog.eu)

Niezwykle inteligentny człowiek, czy może Marsjanin, który wyprzedził NASA. To przez niego szejkowie mogą zbankrutować, bo wydaje się, że nie są w stanie go kupić. On tworzy coś z myślą o ludziach, aby im służyło. Na przykład, jeśli ktoś kupi Teslę na baterie, może jeździć za darmo, o ile mieszka blisko stacji ładowania Tesli.


Inspirowane businessinsider.com.pl;

„Tesla, najwyżej wyceniany na światowych giełdach producent samochodów, sprzedała około 386,81 tys. aut elektrycznych w I kwartale 2024 r. W ujęciu rok do roku to spory spadek (o 8,5 proc., czyli 36,1 tys.). To pierwszy raz od prawie czterech lat, czyli od wybuchu pandemii COVID-19, gdy roczna dynamika znalazła się na minusie.

Pod kreską zamknęła się także kwartalna dynamika i wyniosła aż 20,2 proc. (spadek o 46,6 tys. sztuk), bowiem w IV kwartale 2023 r. firma dostarczyła klientom 433,37 tys. pojazdów.”