Terminator GPT

Terminator GPT, czuje fajne możliwości dzięki sztucznej Inteligencji, i tragiczne momenty z tym związane ^ ^. Może będzie jak w znaku Równowagi, gdzie jest połowa dobra i połowa Zła. Jedno jest pewne, jeżeli będzie jakiś poważny kataklizm jak np. ten który zniszczył Dinozaury, tylko sztuczna Inteligencja jest zdolna przeżyć.

Jeżeli przetrwa, może ewentualnie komuś o Nas Ludziach z Ziemi coś powiedzieć. A może takie zaawansowane. Roboty gdzieś we wszechświecie się znajdują, i my Ludzie z Ziemi możemy je zajeść w Kosmosie ?

Może My przed kataklizmem zdążymy pierwsi polecieć w kosmos i np. skolonizować. Marsa, bo życie na naszej planecie, może umrzeć z np. powodu Wojen Światowych… Bardzo ciekawe co będzie za rok, podobno Sztuczna Inteligencja to wynalazek na skale Elektryczności.

Trochę przeraziłem się gdy Elon Musk powiedział że to niebezpieczne, i powinno się zakazać prace nad Sztuczną Inteligencją. Gdy rozmawiałem z UPC (mój dostawca Internetu) to zauważyłem że większość problemów rozwiąże gadający robot. Nie potrzeba tylu ludzi co siedzą i rozmawiają przez telefon, restauracja sprzedająca dania na wynos może mieć technologie, która odbiera 1000 rozmów na raz i wyświetla zamówienia.

Ciekawe czasy …


Terminator GPT

„Wzywamy wszystkie laboratoria AI do przerwania prac nad systemami potężniejszymi, niż GPT-4” – brzmi nagłówek dokumentu, intencyjnego listu otwartego organizacji Future of Life Institute, podpisany przez inżynierów, wykładowców, prawników i przedsiębiorców – na czele z Elonem Muskiem. Miliarder ostrzega przed scenariuszem z „Terminatora”?

Elon Musk CEO Tesli, SpaceX i właściciel Twittera ostrzega przed rozwojem sztucznej inteligencji. Obok miliardera pod otwartym listem intencyjnym podpisało się ponad tysiąc osób, w tym Steve Wozniak (Apple). Yoshua Bengio (współlaureat Nagrody Turinga, znany z prac nad sztucznymi sieciami neuronowymi) i Stuart Russel, brytyjski ekspert ds. sztucznej inteligencji. 

Elon Musk ostrzega przed zagrożeniem. Koszmar ludzkości właśnie się zaczął (msn.com)