Szczęście jest darem od Boga

Szczęście jest darem od Boga, gdy jesteśmy dobrzy dla innych. Nie wyrządzamy krzywdy i starannie pomagamy słabszym; góra to dostrzega i obdarza nas błogosławieństwem. Góra to byt, który nas stworzył, lecz nie rozumiemy tego, ponieważ istniejemy na innym poziomie.

Wiele osób może myśleć, że nie warto być dobrym, ponieważ większość ludzi to wykorzysta. Być może kiedyś tak było, ale teraz sytuacja się zmienia. Pomaganie innym jest wartościowe, ponieważ przynosi błogosławieństwo, a kamery i komputery ułatwiają odkrywanie prawdy. Dawniej łatwo było oszukać i kłamać, dlatego dobro często przegrywało, gdy zło triumfowało kłamstwem.

Kłamstwo było łatwiejsze, gdy nie było wszechobecnych kamer; obecnie nie możemy się poruszać anonimowo. Kamery rejestrują nas, gdy przechadzamy się lub podróżujemy po mieście. Programy monitorują naszą aktywność, gdy korzystamy z telefonów.

Bycie dobrym daje szczęście, lub przynajmniej warto w to wierzyć.

Nasze sumienie nie jest przeznaczone do zadawania bólu innym, chyba że ktoś na to zasłużył. Są wyjątki dotyczące bardzo złych ludzi, w takich przypadkach mogę popierać radykalne podejście. Wiem, że zasada „oko za oko” jest domeną ślepych, ale czasami warto, aby ktoś doświadczył tego, jak sam traktuje innych.

Goodbye Deutschland – real blog (real-blog.eu)

Szczęście jest darem od Boga.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *