Symbole religijne w miejscach publicznych

Symbole. „Decyzją francuskiej Rady Stanu krzyż znajdujący się na pomniku św. Jana Pawła II w miejscowości Ploermel musi zostać usunięty, ponieważ narusza zasady konstytucyjnego rozdziału Kościoła od państwa”. Informuje portal leparisien.fr.

Francja to mądre bogate Państwo. Ono już wie że gdy będzie 50% muzułmanów i 50% katolików to się od razu zaczną zabijać. O to który bóg jest lepszy ? Bo jeden wyklucza drugiego, każdy bóg uważa się za prawdziwego a inni są bożkami i trzeba nawracać niewiernych. Wiadomo do czego takie coś prowadzi ? Do nietolerancji wobec niewierzących i wierzących w innego boga. Czyli do połowy świata nastawienie przynajmniej z politowaniem i chęcią pomocy zaprowadzenia do jednego słusznego czarodzieja. Lub nastawienie do połowy świata po prostu wrogie bo inni to szatan i „wiedz że coś się dzieje”.

Jedynym wyjściem by ten rak samodzielnego myślenia, nie zeżarł sam siebie (państwa i ludzi), trzeba oddzielić religię od państwa, symbole religijne w publicznych miejscach też mogą powodować spięcia między ludźmi, czasami prowadząc do porażenia prądem 🙂 np. jeden chłopak ma na szyi łańcuszek z Jezusem inny chłopak z Allahem, to najłatwiejszy przykład, ale może być bardzo wiele możliwości innych a ten już jest w praktyce stosowany na zachodzie, i raczej chłopaki wierzący w innego boga nie przepadają za sobą.

Dla mnie to logiczne i mądre rozwiązanie patrząc w przyszłość, Polska niestety mało ma tej wyobraźni i rzadko potrafi zrobić coś z myślą o dalekiej przyszłości a przecież ona nastąpi, oczywiście może nas już nie być ale czy swoim dzieciom chcemy zostawić lepszy świat, czy gorszy ?

Francja, Abdul IP wczoraj 09:06
Pozbycie się symboli chrześcijańskich to normalna kolej rzeczy w kraju, który właśnie przechodzi transformację z republiki na kalifat.

Jeżeli się nie zrobi pożądku z religią, każdą religią to czeka nas już niedługo na początek: Szariat w Europie od środka nas rozsadzi, a później zmiana religii … tak jak kiedyś chrześcijanie podbijali pogańskie Narody ?? 🙂

ehhhhhhhh