Sprzedaż domów

Sprzedaż domów ostatnio spadła, niektórzy myślą że banki martwią się że nikt nie kupuje. Mimo że sprzedaż domów na kredyt hipoteczny spadła, to banki zarobią dobrze dzięki podnoszonym stopom procentowym.

Czytałem dziś że mieszkania tanieją i może w końcu to będzie koniec wysokich cen, niektórzy eksperci już dawno temu mówili że pomieszczenia w których mieszkamy, są za bardzo drogie i to bańka nie mydlana. Ja myślę że stare budownictwo będzie drożało, tak jak np. stare metody ogrzewania domów.

Dla wysokich cen tradycyjnych mieszkań, fajną alternatywą są domu modułowe. Nowoczesne bardzo tanio ogrzewanie i ekspresowa budowa. Może nie takie wytrzymałe jak tradycyjny ale po co budować dom na 100 lat, może na 50 wystarczy niektórym.

Sprzedaż domów


Tragiczne wyniki sprzedaży hipotek. Załamanie się pogłębia.

Nie widać końca katastrofy na rynku kredytów hipotecznych. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że w październiku sprzedaż była aż o 74,5 proc. niższa niż rok wcześniej. Kiepsko sprzedawały się również kredyty konsumpcyjne, gdzie jedynym wyjątkiem pozostały produkty ratalne.

Tragiczne wyniki sprzedaży hipotek. Załamanie się pogłębia – Bankier.pl