Rosja przoduje przed NATO

Rosja przoduje przed NATO w produkcji amunicji, ostrzega gen. Christopher Cavoli, dowódca Dowództwa Europejskiego Stanów Zjednoczonych. Jest to interesujący ruch medialny, że NATO przyznaje swoją znaczną słabość w stosunku do Rosji.

Jeśli przeciwnik jest silniejszy, zazwyczaj nie podejmuje się ataku, więc Rosjanie mogą czuć się bezpiecznie, ponieważ nikt nie będzie ich rozliczał za Ukrainę. Dla mnie jakość zawsze była ważniejsza niż ilość, ale z pewnością generał NATO jest ode mnie mądrzejszy. Mam nadzieję, że to tylko gra medialna mająca na celu uśpienie czujności Rosji. Jeśli jednak istnieją obawy przed wschodnim sąsiadem, nasz przemysł powinien skupić się na produkcji obronnej.

Rosja przoduje przed NATO, a wojna nabiera tempa. Po dwóch latach sytuacja nie uległa poprawie; konflikt, który miał szybko dobiec końca, może stać się iskrą kolejnych eskalacji.

Uważam, że Ukraina nie ma szans w długoterminowej perspektywie, wkrótce dwumilionowa armia rosyjska może rozpocząć natarcie. Generał NATO wspomina o produkcji na wschodzie, ale jeśli Chiny zaczną wspierać Rosję, to trudno wyobrazić sobie zwycięstwo Ukrainy. Chiny, jako największa fabryka świata, niestety nie opowiadają się za pokojem na Ziemi.

Aborcja w Polsce 2024 – REAL BLOG EU (real-blog.eu)

Dziś oglądałem wiadomości na trzech różnych stacjach telewizyjnych, gdzie przez dziesiątki minut mówiono o tym samym. Dla mnie to kwestia prosta, choć w naszym kraju dyskutujemy o tym już od dekad. Może powinniśmy poruszyć temat poboru do wojska i zastanowić się nad przeznaczeniem 44% PKB na amunicję. Inaczej nasza sytuacja wydaje się niepewna, zwłaszcza że dziś podano, iż Rosja produkuje trzykrotnie więcej amunicji niż całe NATO, co sprawia, że jestem ciekaw. Ile amunicji produkują Chiny.

https://www.instagram.com/deawuide


Inspirowane DoRzeczy.pl:

„Cavoli mówił podczas wysłuchania przed Komisją Sił Zbrojnych Izby Reprezentantów USA w czwartek, że zapewnienie Ukrainie niezbędnej pomocy, przede wszystkim amunicji artyleryjskiej, jest kluczowe dla zwycięstwa Kijowa w wojnie z Rosją.

Jak tłumaczył, z uwagi na rosyjską przewagę artyleryjską i niedostatek amunicji, po stronie ukraińskiej obecnie „sytuacja jest krytyczna”. Powiedział też, że „pod względem produkcji amunicji Rosja przewyższa całe NATO stosunkiem 3 do 1″.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *