Reaktor Atomowy Zawiercie

Reaktor Atomowy Zawiercie to bardzo ciekawy temat, niedaleko Zawiercia jest Dąbrowa Górnicza, takie kiedyś Zagłębie Węglowe i elektrownie na węgiel. Teraz jest szansa by zmienić powietrze na czyste i żyć długo oraz zdrowo. Pan Daniel Obajtek powiedział że jest szansa na Prad z Atomu w tym rejonie, i zaczynają się konsultacje społeczne.

Mieszkam niedaleko wiec się wypowiem, myślę że już czas na tanią i czystą energie, dzięki której będziemy np. jeździć autami Elektrycznymi za grosze. Bardzo wzroście konkurencyjność naszej gospodarki, jeżeli prąd będzie tani a najlepiej darmowy 🙂

Ci co się boją napromieniowania, powinni spojrzeć na to z innej strony, złoża ropy i węgla się kończą. Jeżeli chcemy istnieć i nie płacić super pieniędzy np. Rosji za Ropę, musimy zmienić energetykę na odnawialną. Bez seksu kupować prąd skoro można go mieć bez ograniczeń z np. Baterii Diamentowych, które będą też np. w Autach Tesla.

Ci co się boją że jak wojna się rozszerzy na Polskę, i walnie pocisk w Elektrownie Atomową, wszyscy napromieniowani umrzemy szybko… tym co się tego boją powiem: lepiej szybko umżeć napromieniowanym niż być, gwałconym czy podrzynanym …

Jeżeli elektrownia będzie dawać tani prąd to spoko, ale jeżeli będzie bardzo droga i prąd w podobnych cenach ? to chyba lepiej stawiać farmy solarne, raz zainwestuje się i prąd gratis na dekady.

Reaktor Atomowy Zawiercie

Reaktor Atomowy Zawiercie


Mały reaktor atomowy SMR w Dąbrowie Górniczej – co na ten temat mówią prezydent miasta i mieszkańcy • www.slaskibiznes.pl

„Premier Mateusz Morawiecki z prezesem Danielem Obajtkiem podczas wspólnej konferencji prasowej poinformowali dziś „o potencjalnych wstępnych lokalizacjach” małych reaktorów jądrowych, tzw. SMR. Wśród siedmiu wymienionych miejscowości padła nazwa Dąbrowy Górniczej.

Usłyszeliśmy, że wiąże się to z czystą i tanią energią oraz ciepłem dla miast i że nie ma się czego obawiać. W kontekście wspomnianych lokalizacji prezes Obajtek mówił o przeprowadzonych już badaniach geologicznych i zapowiedział kolejne badania we wskazanych miejscach.

Szef Orlenu zapowiedział również dialog społeczny w tej sprawie.”