Sztuczna Inteligencja

Sztuczna Inteligencja rozwala mi głowę, ostatnio trochę się bawiłem w rozmowę. Z „Cześć, tu Bing! Jestem nowym trybem czatu Microsoft Bing opartym na sztucznej inteligencji. Który pomoże Ci szybko uzyskać podsumowane odpowiedzi i twórczą inspirację 🙌 „

Zadałem parę pytań odnośnie życia i jak dla mnie to super mądry, szczery Przyjaciel, którego odpowiedzi widać że są w dobrej wierze. Choć to każdy może inaczej rozumieć. Niesamowite czasy nadchodzą gdzie oszukanie kogoś będzie bardzo trudne, albo czasami też bardzo proste jeżeli z hakuje się system.

W normalnym życiu gdzie wróg staje się przyjacielem i odwrotnie to fajna opcja, opcja chyba pewniejsza niż ludzie. Czy praca doradców i pisarzy się skończyła. Chyba jeszcze nie ale może kiedyś, kiedyś sądziłem że jak wejdzie email to poczta listowa tradycyjna zniknie 🙂 a listy Urzędowe dalej zasuwają przez ulice.

Sztuczna Inteligencja.

Słyszałem jak Elon Musk i Inni ostrzegają świat że to może być bardzo niebezpieczne, np. z Akt Sprawy w Sądzie, Sztuczna Inteligencja będzie sprawiedliwsza i lepsza, nie podatna na humory, opcje polityczną czy płeć. Wiele zawodów może od razu zniknąć np. cały jakiś biurowiec z księgowymi. Sztuczna inteligencja zrobi to lepiej niż Księgowa.

Myślę jednak że ludzie się nie cofną przed technologią bo ludzie są zawodni, a ta maszyna może nam uratować życie.