Piwo droższe o 10 zł.

Piwo droższe o 10 zł. tak ostrzega Dyrektor Browarów Polskich. Myślałem że udało się w Polsce w końcu zrobić prawo które od dekad funkcjonuje w Niemczech. I tam piwo nie jest takie drogie tylko tańsze niż nasze. Mam na myśli to że w Niemczech 90 procent butelek jest zwrotnych i nie znajdzie się w lesie żadnego śmiecia. U nas 90 procent butelek nie jest zwrotnych i pełno jest tych śmieci leżących na ziemi.

Plastikowe butelki w Niemczech – real blog eu (real-blog.eu)

Często widzę artykuły że nawet jedno piwo dziennie bardzo szkodzi naszemu organizmowi. Myślę że zmieniają się nawyki ludzi na całym świecie. Większość chce żyć długo i zdrowo a bez sprawnej wątroby którą alkohol wykańcza się nie da. Piwo jako fajny napój na letnie dni powoli będzie coraz mniej popularny.

Jeżeli Dyrektor Browarów Polskich chce podnieść cenę piwa o 10 złoty, to szybciej zabije polskie browary niż powoli umrą śmiercią naturalną.

Piwo droższe o 10 zł.


Piwo w butelce zwrotnej droższe o 10 zł. Efekt nowego prawa

Morzycki uważa, że „w ciągu zaledwie tygodnia, bez rzetelnej dyskusji nad skutkami uchwalanych przepisów, przepchnięto ustawę, która drastycznie podnosi koszty przedsiębiorców i uderza w kieszenie konsumentów”. — Należy spodziewać się, że butelka piwa zdrożeje o 10 zł. Tyle wyniesie kara administracyjna oraz podatek VAT, którym posłowie zdecydowali się objąć kaucję. To wprost przenosi się na wyższe ceny dla konsumenta. Miał być projekt proekologiczny a mamy proinflacyjny — zaznacza.

Piwo w butelce zwrotnej podrożeje o 10 zł. Efekt nowego prawa (businessinsider.com.pl)