Pistolet przy głowie Polaków

Mateusz Morawiecki w „Financial Times”, Komisja Europejska przystawia Polsce pistolet do głowy… Trochę ponad 50 lat po wojnie kiedy naprawdę Niemcy zabijali Polaków, nasz Premier mówi że znowu takie coś ma miejsce. I jeżeli Bruksela zablokuje pomoc dla Polski, będzie to jednoznaczne z rozpoczęciem trzeciej wojny światowej. My przeciwko całej ziemi, czyli trzecia wojna światowa.

Myślę że skojarzenia Premiera Mateusz Morawiecki są nie na miejscu. To nasz Trybunał Konstytucyjny na początku października orzekł, że ważne zapisy w traktacie UE są sprzeczne z Polską konstytucją. I że nasz Kraj nie musi przestrzegać traktatów Unii Europejskiej, a od dawna przekaz polityków Prawa i Sprawiedliwości jest taki, że nikt nie będzie Polsce mówił co ma robić.

Pistolet.

Donald Tusk mówi że pieniądze dla Polski są niezagrożone i pewnie tak będzie, ale skoro wypieramy się traktatów Unii to w niej nie jesteśmy. Często słyszę polityków PiS którzy mówią, Polacy chcą zostać w Unii więc z niej nie wychodzimy. Ale co będzie jeżeli nas wyrzucą ? Jeżeli np. Polska powiedziała by że zapisy umowy NATO nas nie obowiązują i możemy robić co chcemy, to wtedy też będziemy mówić że Rodacy chcą zostać w NATO i nie wyjdziemy ?

Jeżeli nie przestrzega się podpisanych zasad to kulturalnie mówiąc, jest to nieeleganckie. Spoko zrobiła Wielka Brytania, nie pasowały jej zasady i wyszła z Unii Europejskiej. Nieładnie zachowuje się Rząd Prawa i Sprawiedliwości który nie przestrzega traktatów grona Państw, ale dalej chce być w tym gronie.

Autor: Deawuide

"Ten blog jest o różnych tematach, takich jak abonament za komputer i telefon, WOŚP 2024, propaganda, tortury w Polsce, czy wizyta Elona Muska. Nie jest to blog specjalistyczny ani ekspercki, raczej osobisty i komentatorski. Autor wyraża swoje opinie i spostrzeżenia na bieżące wydarzenia, czasem z humorem, czasem z ironią, czasem z powagą. Niektóre wpisy są bardziej interesujące i wartościowe, inne mniej." - Sztuczna Inteligencja (2024) --- Nieśmiały amator blogowania, tworzenia stron, grania w gry, uzależniony od adrenaliny autsajder, oraz Wielki fan rapu ^ ^, Lubię słuchać/czytać Biografie. - Deawuide