Nord Stream 2 i szantaż gazowy

Polski sejm pod przywództwem PiS przyjął uchwałę wzywającą do przerwania Nord Stream 2. Polski Rząd Prawa i Sprawiedliwość oskarżył Rosje o zamach na prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Pan Macierewicz głośno krzyczał o zamachu. Nie mając żadnych wiarygodnych dowodów.

A teraz żalimy się że Rosja przykręca kurek ? premier Mateusz Morawiecki na szczycie Unii Europejskiej, mówi by prześwietlić Gazprom 🙂 Wojna ekonomiczna ciągle trwa i Rosja może ustalać ceny gazu jakie chce, a jak nam nie pasuje nie musimy kupować.

Powinniśmy jako Polska przestać wojować z Rosją i innymi krajami, dogadać się by kosztowny gazociąg nie szedł na dnie morza tylko tanio na powierzchni przez nasz kraj.

Nord Stream.

Nord Stream

A jeżeli Rosja po wygaśnięciu krótkiego kontraktu, powie że nie chce sprzedawać Polsce gazu, mam ich gdzieś ? Znów będziemy się żalić i wojować z ogromnym sąsiadem.

Myślę że skoro to ich gaz mogą robić co chcą. Mogą nawet dać 100% podwyżki co rok a my nie musimy kupować jak nie chcemy. Chyba że w końcu zaczniemy się godzić z sąsiadami od których w dużym stopniu zależy nasz los.

Ja rozumiem że Rosja mogła troszkę pomóc samolotowi spaść, ale pamiętam też podstawową informację o warunkach pogodowych, ten samolot nie powinien wystartować i nie powinien podchodzić do lądowania. O czym wielka komisja zapomniała.

Rozumiem że Rosja jest trudnym partnerem, ale po co ich drażnić, trzeba z nimi rozmawiać by powoli stosunki się poprawiały. Niestety ostatnio mam takie wrażenie że Polska pogarsza stosunki z większością sąsiadów i przez to z czasem będzie gorzej się żyło.


Poniżej parę cytatów z www.radiomaryja.pl:

„Szczyt państw NATO nie zatrzymał budowy gazociągu Nord Stream 2. Stany Zjednoczone i Niemcy chcą od Rosji jedynie gwarancji, że nie wykorzysta gazociągu do represji wobec Ukrainy. Polski Sejm przyjął natomiast uchwałę wzywającą do przerwania budowy Nord Stream 2.”

„Pod wodzą poprzedniego prezydenta Donalda Trumpa USA i Polska wspólnie sprzeciwiały się budowie Nord Stream 2. Joe Biden trzy tygodnie temu zawiesił sankcje wobec firm zaangażowanych w budowę. Na szycie G7 spotkał się z kanclerz Niemiec, Angelą Merkel, która nie kryła zadowolenia.”