PiS straciło immunitet

PiS straciło immunitet, czyli czterech posłów już nie jest chronionych Europejskim Immunitetem. Nawoływanie do nienawiści dla drugiego człowieka, w tym przypadku do Imigrantów. Było oficjalnym powodem zabrania Immunitetu.

Nie oficjalnie może to być początek wyjaśniania afer PiS, i karania posłów za przekroczenie uprawnień i np. łamanie konstytucji. Może być coś podobnego jak Afera PO Amber Gold, mogą być przesłuchania ze sprawy Pegasus czy np. Willa Plus.

PiS straciło immuniet ale to chyba nie koniec, ciekawe jak się rozwinie oddawanie władzy i czy będą jakieś „trupy w szafie”. Może jak dożyjemy to się kiedyś dowiemy.

Cyberpunk 2077 i Hakerzy – real blog eu (real-blog.eu)


„Podstawą było oskarżenie czworga polityków o nawoływanie do nienawiści przez Rafała Gawła. Aktywista wniósł akt oskarżenia posiłkowego w listopadzie 2021 r. Zarzucił czworgu politykom, że „popełnili przestępstwa rasistowskie na terenie Polski”, podając dalej lub lajkując w mediach społecznościowych spot wyborczy PiS z kampanii przed wyborami samorządowymi w 2018 r.”

Czworo europosłów PiS straciło immunitet. Jest decyzja PE (businessinsider.com.pl)

Następnie sędzia warszawskiego sądu Edyta Snastin-Jurkun skierowała do PE wniosek o uchylenie immunitetów.

„Gilles Lebreton, poseł sprawozdawca w Komisji Prawnej PE, której zadaniem jest opiniowanie takich wniosków, uznał, że jest on motywowany politycznie i rekomendował jego odrzucenie. Jednak Komisja Prawna zagłosowała za przyjęciem wniosku.