Pieniądze

Pieniądze, cypryjskie banki zamknięte, kryzys coraz większy albo tylko nam się tak wmawia poprzez różne media. Oczywiście że zadłużenie niektórych państw nie jest udawane ale czy dało się tego uniknąć ? Niestety w polityce jest standardem wydawanie dużo większych pieniędzy niż są wpływy do budżetu. Co za tym idzie później sobie rządzący pożyczają na koszt publiczny a później. Później bankomaty i banki zamknięte i od widzenia.

Pieniądze

Pieniądze, zwolennicy popytu wewnętrznego powiedzą pożyczki są dobre bo napędzają gospodarkę.

Może i tak ale na krótką metę później jest wielkie zadłużenie bankructwo nawet banków. Mieliśmy podobne przypadki nie tak dawno, państwa musiały dawać pieniądze banką bo inaczej by upadły tak jak na Cyprze teraz się dzieje. Szkoda że nie ma nad tym kontroli i nie zapobiega się temu w porę. A może ktoś sobie to właśnie tak zaplanował i realizuje wszystko zgodnie z planem. Trudno byłoby zgadnąć o co na prawdę chodzi, a może i łatwo bo pewnie o kasę, wydawać tylko tyle ile się zarobi to recepta na koniec kryzysu i by państwa też nie wydawały więcej niż zarabiają, tylko tyle albo aż.

Zadłużanie państw to sposób na kontrolowanie ludzi. Najbogatsi ludzie na ziemi drukują pieniądze i mają ich nad miar. Pożyczają innym by mieć nad nimi kontrolę, a z procentów od długów nigdy się nie uwolnimy.

1 komentarz do “Pieniądze”

  1. Są ludzie którzy wiedzą wcześniej że takie coś jak kryzys musi się stać… z różnych powodów nie mówią o tym lub nie dociera to do słuchających, albo słuchający nic nie mogą zrobić lub nie chcą.

Możliwość komentowania została wyłączona.