Pegasus już nie dla Polski

Pegasus już nie dla Polski narzędzie do szpiegowania ludzi za pomocą telefonu komórkowego. Oficjalnie Izrael produkuje tego typu programy, choć ja myślę że to USA są za to odpowiedzialne. W artykule którzy przeczytałem Izrael uznaje Polskę za kraj totalitarny i przestaje udostępniać narzędzie do kontroli obywateli, dziennikarzy, duchownych i przestępców.

Wojowanie zamiast przyjaźni PiS z całym światem przynosi efekty, myślę że ma to związek.

„Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację kodeksu postępowania administracyjnego
Według Izraela zamyka on drogę do dochodzenia roszczeń Żydom, którzy stracili majątek w okresie II wojny światowej”

Pegasus – Pegasus już nie dla Polski

Do tego w USA mówi się że polska demokracja rdzewieje, Niemcy wielki gracz na arenie światowej też ma nas dość, bo polscy politycy mówią że ważniejsza jest nasza konstytucja i nie myszą słuchać Unii Europejskiej. A że podpisaliśmy traktaty to unieważniamy podpis, a kasy oczywiście nie oddamy. Nowy mądry premier Niemiec mówi że pieniądze tylko krajom praworządnym a nie totalitarny.

Pegasus może załatwić prawie każdego bo nikt nie jest święty i prawie każdy się czegoś wstydzi, tak czy inaczej państwa będą szpiegować obywateli, dziennikarzy i przestępców. Puki co Haker najbardziej opłacalny i poszukiwany zawód na naszej Ziemi.

Polska się zmienia ale myślę że ludzi dobrej woli jest więcej, lub tak mi się tylko wydaje.


Izraelskie media donoszą, że władze kraju „zmniejszyły listę państw, którym małe firmy mogą sprzedawać narzędzia do nadzoru lub cyberataków.” Chodzi o narzędzie szpiegowskie, które w założeniu wykorzystywane jest do zwalczania terroryzmu i przestępczości zorganizowanej. Jednym z nich jest Pegasus.

CBA mogło kupić program do szpiegowania smartfonów. Za 33 mln zł

O tym, że polskie władze mogą dysponować Pegasusem zrobiło się głośno w 2018 roku. NIK podczas prześwietlania finansów CBA odkrył wówczas fakturę na 33 mln zł. Na dokumencie widniał podpis ówczesnego szefa Biura. – Wykaz pozycji pozwala sądzić, że chodzi o zapłatę za drogi software. Na sprzęt i program przeznaczono bowiem 11,6 mln zł, na testy 5, na szkolenia 3,4 mln. Faktura obejmuje też 13,6 mln zł przedpłaty – informowała stacja TVN24. 

Pegasus jest w stanie przechwycić transmisję danych bez wiedzy operatora. Daje możliwość  podsłuchiwania rozmów telefonicznych, czytanie wiadomości wysyłanych za pomocą komunikatorów. Według organizacji zajmujących się ochroną praw obywatelskich narzędzie mające służyć ściganiu przestępców i terrorystów bywa stosowane do inwigilowania polityków i dziennikarzy.

Cały artykuł tutaj…

2 komentarze do “Pegasus już nie dla Polski”

  1. „Prokurator Ewa Wrzosek, członek Stowarzyszenia Lex Super Omnia, przekazała w czwartek, że dowiedziała się, iż mogła być inwigilowana.

    – Koncern Apple przekazał mi dowody, że mój telefon był poddany działaniu Pegasusa. Jako prokurator, funkcjonariusz państwa, mam oczywiście świadomość, że takimi narzędziami organy powinny dysponować i używać, by zwalczać najpoważniejszą przestępczość. Ale brak zgody na niszczenie praworządności w Polsce nie jest żadnym przestępstwem – wyjaśniała w rozmowie z tvn24.pl.”

    Partia rządząca PiS ma sposoby na rządzenie, podsłuchiwać wszystkich … kiedyś ktoś może was podsłuchać

Możliwość komentowania została wyłączona.