Anty inflacja w wykonaniu Polski

Anty inflacja w wykonaniu polski to dla mnie śmiech na sali. Nie jestem ekspertem ale myślę że to tylko zasłona dymna, po której będzie wielki wybuch. Rzadko mi się zdarza przeczytać wszystko co do jednego słowa, postarałem się, nie było łatwo. Nie powiedzieli skąd wezmą pieniądze na tę pomoc państwową.

Około 10 mld zł wszystko będzie kosztować a to tylko dotacja która zniknie z czasem. Np. na gaz, ta dotacja skończy się po zimie, i zamiast przyzwyczajać Polaków do wysokich cen. Później będzie od razu skok o 100%.

Anty inflacja.

Anty inflacja
Anty inflacja

Gdyby np. Premier Mateusz Morawiecki powiedział zalegalizujemy marihuanę jak w Niemczech, i z tego będziemy mieć 6 miliardów. Drugie 6 miliardów zaoszczędzimy bo nie będziemy już ścigać i przetrzymywać w więzieniu bardzo złych palaczy zioła. To ja w tedy bym zrozumiał ale jeżeli np. znów weźmiemy pożyczkę, jeszcze bardziej zadłużmy kraj by później spłacać z odsetkami. To ja mówię dziękuję mam gdzieś taka pomoc.

Nie jestem ekonomistą ale parę filmów na YouTube doglądnąłem. Mam takich paru kolegów którzy biorą pożyczki by przez chwilę poszaleć i napić się dobrego piwa, później nie spłacają i komornicy z nich ściągają wszystko z odsetkami. Przypomina mi to działania rządu, zamiast spłacać zadłużmy kraj jeszcze bardziej …


„Tarcza Antyinflacyjna”. Konferencja Mateusza Morawieckiego i Jacka Sasina

„Te wszystkie działania, które będą kosztami poniesionymi przez budżet państwa powodują, że w kieszeniach obywateli zostanie więcej środków. Łącznie wszystkie nasze działania to pakiet dziś ok. 10 mld zł – powiedział szef rządu podczas czwartkowej konferencji prasowej.

Po drugie od stycznia na trzy najtrudniejsze zimowe miesiące wprowadzamy obniżkę podatku VAT na gaz ziemny z poziomu 23 proc. do poziomu 8 procent. To ukłon do wszystkich, którzy potrzebują wsparcia ze strony państwa – powiedział premier.”

1 komentarz do “Anty inflacja w wykonaniu Polski”

Możliwość komentowania została wyłączona.