Mur na granicy Polska – Białoruś

Mur na granicy. Przypomina mi to obietnice Donalda z USA, by odgrodzić się od Mexico. Myślę że nie powinniśmy się tak dzielić żadnymi murami, ludzie od ludzi. Teraz przypomniał mi się mór berliński, który tak krytykowaliśmy jako Polacy. Myślę że przynajmniej wody i chleba powinno się im dać. A dzieci nie są niczemu winne, trzeba je chronić bo to przyszłość Europy i Wszechświata.

Nikt nie wybierał gdzie się urodzi, a jeżeli to my bylibyśmy tymi dziećmi na granicy to co sobie byśmy powiedzieli ? sorry jesteś błędem swoich rodziców musisz zginąć. A później ktoś taki dorasta i role mogą się odwrócić. To on może decydować o naszym losie, czy się zlitować i dać wodę i chleb, czy odgrodzić się murem od problemów.

Mur na granicy.


Będzie wielki mur na granicy z Białorusią. Polsat pisze. „Projekt zakłada m.in., że nie będą do niej stosowane przepisy odrębne, w tym prawa budowlanego, prawa wodnego czy prawa ochrony środowiska. Do zamówień związanych z budową bariery nie będzie też stosowane Prawo zamówień publicznych. A kontrolę zamówień sprawować będzie Centralne Biuro Antykorupcyjne.

Szacowany koszt budowy planowanej bariery to 1 mld 615 mln zł. Z czego 1 mld 500 mln zł to koszt budowy fizycznej bariery, a 115 mln zł urządzeń technicznych.”

https://youtu.be/NliYy7iqh-U