Miedwiediew wpadł w szał, nazywając Amerykanów „draniami”

Miedwiediew wpadł w szał, nazywając Amerykanów „draniami” po tym, jak USA przyjęło nowy pakiet pomocy dla Ukrainy. Bez tego wsparcia, Rosja mogłaby wygrać już w tym miesiącu. Jednak czy Ukraina ma szanse na dłuższą metę? Wydaje się, że to tylko kwestia czasu.

Wkrótce prawie dwumilionowa armia może ruszyć na Zachód, a liczba ukraińskich żołnierzy maleje. Jeśli NATO nie udzieli wsparcia swoimi siłami lub robotami, Ukraina może nie być w stanie wygrać.

Miedwiediew wpadł w szał, nazywając Amerykanów „draniami”.

Wsparcie dla potrzebujących Ukraińców jest inwestycją w nasze bezpieczeństwo, ale rodzi pytanie, czy nie opóźniamy tylko nieuchronnego. Czy poddanie się Rosji i ocalenie milionów istnień nie byłoby lepszym rozwiązaniem? Może Papież ma rację, wspierając Rosję. To trudne do zrozumienia, wojna jest skomplikowaną kwestią.

Przypominam sobie, jak broniliśmy się podczas drugiej wojny światowej, co dało wielu bohaterów, ale też przyczyniło się do śmierci wielu ludzi i zniszczenia całej Warszawy. Natomiast Paryż poddał się bez walki, co w dłuższej perspektywie okazało się korzystniejsze.

Maria Peszek kiedyś mądrze powiedziała: lepiej być żywym obywatelem niż martwym bohaterem. Wojny są okropnością, zadziwiające jest, że ludzie nie mogą znaleźć porozumienia słownego. Wydaje się, że jesteśmy zaprogramowani do tego, by udowadniać swoją siłę, co prowadzi do nieustającego cierpienia, gdyż zawsze znajdzie się ktoś silniejszy od nas.

Rosja przoduje przed NATO – (real-blog.eu)

Jeśli przeciwnik jest silniejszy, zazwyczaj nie podejmuje się ataku, więc Rosjanie mogą czuć się bezpiecznie, ponieważ nikt nie będzie ich rozliczał za Ukrainę. Dla mnie jakość zawsze była ważniejsza niż ilość, ale z pewnością generał NATO jest ode mnie mądrzejszy. Mam nadzieję, że to tylko gra medialna mająca na celu uśpienie czujności Rosji. Jeśli jednak istnieją obawy przed wschodnim sąsiadem, nasz przemysł powinien skupić się na produkcji obronnej.


Inspirowane wp.pl:

W sobotę Izba Reprezentantów Kongresu USA uchwaliła nowy pakiet pomocy finansowej dla Ukrainy. Według nieoficjalnych informacji wpływ na tę decyzję miały dramatyczne doniesienia z Ukrainy. Wskazywały, że bez wsparcia USA kraj upadnie w najbliższych tygodniach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *