Kopalnia Pniówek w Pawłowicach

Kopalnia Pniówek

Kopalnia Pniówek w Pawłowicach, jest kolejną tragedią w Polsce. Ciężka praca w kopalniach zbiera kolejne żniwo. Może w końcu ludzie zrozumieją że powinniśmy jako Ludzkość, zmienić pozyskiwanie energii elektrycznej.

Dla rządzących to fajna sprawa by prać pieniądze, kolejne miliardy z budżetu na pomoc kopalnią, a w kopalniach za niewielką prace w biurach, ogromne wynagrodzenia prezesów.

Napiszę o czymś o czym nigdzie nie słyszałem, i dziwi mnie to że ludzie tego nie rozumieją. Często słyszę że polski węgiel jest tańszy niż zagraniczny. Ale powinno się pamiętać ile miliardów od początku istnienia kopalni zapłacili Polacy w podatkach. Ile jeszcze zapłacimy za dobre górnicze emerytury, na które ludzie w sile wieku przechodzą.

Kopalnia Pniówek.

W rzeczywistości polski węgiel jest bardzo drogi, i do tego truje nas elektrownia która go spala … Wiem że proces elektrowni atomowej czy zielonej energii jest długi, ale czas w końcu iść w tą stronę. Widziałem na bilbordach reklamę która mówi że za ceny prądu odpowiedzialna jest Unia Europejska, tylko czy 10 lat temu nie wiedzieliśmy że tak będzie ? Ze UE dba o zdrowie obywateli i nie chce energii z węgla ?

Na szybko myśląc ludzie z kopalni powinni budować wiatraki, solary na każdym dachu, elektrownie atomową. Dzięki temu mielibyśmy tani prąd, a nie trujące powietrze i podwyżki o 44 % co rok.

Autor: Deawuide

"Ten blog jest o różnych tematach, takich jak abonament za komputer i telefon, WOŚP 2024, propaganda, tortury w Polsce, czy wizyta Elona Muska. Nie jest to blog specjalistyczny ani ekspercki, raczej osobisty i komentatorski. Autor wyraża swoje opinie i spostrzeżenia na bieżące wydarzenia, czasem z humorem, czasem z ironią, czasem z powagą. Niektóre wpisy są bardziej interesujące i wartościowe, inne mniej." - Sztuczna Inteligencja (2024) --- Nieśmiały amator blogowania, tworzenia stron, grania w gry, uzależniony od adrenaliny autsajder, oraz Wielki fan rapu ^ ^, Lubię słuchać/czytać Biografie. - Deawuide

Jeden komentarz do “Kopalnia Pniówek w Pawłowicach”

  1. Gdyby Polska wsadziła tyle pieniędzy w odnawialne źródła energii, co w górnictwo. Mielibyśmy dwie elektrownie atomowe i na każdym dachu panele słoneczne. Ludzie mieli by prąd za darmo, ale czy o to chodzi rządzącym ? …

Możliwość komentowania została wyłączona.