Piwo a Zdrowie

Piwo a Zdrowie, o to jest pytanie. Prawie wszystko na ziemi ma swoje plusy i minusy, myślę że w małych ilościach robi więcej pożytku niż niszczy zdrowie. Takie mam przeczuje, i zaraz po piwko lecę.

„Uszkodzenie wątroby

Piwo nie jest najgorszym alkoholem dla wątroby, bo jest stosunkowo lekkie. Ale niestety, większość piwoszy spożywa wystarczająco duże ilości, aby zniweczyć jego lekkość. W rezultacie, picie kilku puszek piwa dziennie przez wiele lat znacznie zwiększa ryzyko alkoholowych chorób wątroby, takich jak marskość wątroby.” Jak piwo wpływa na organizm? Skutki codziennego picia – Zdrowie Wprost

Piwo a Zdrowie

„Czy piwo jest zdrowe?

W odróżnieniu od alkoholi wysokoprocentowych, piwo zawiera sporo witamin i składników mineralnych. Zawdzięcza to przede wszystkim drożdżom i szyszkom chmielowym.

Dwa duże piwa pokrywają dwie trzecie dziennego zapotrzebowania na witaminę B3, połowę – na magnez, niemal połowę – na fosfor, ponad jedną trzecią – na witaminę B6 oraz jedną piątą na potas i witaminę B2. Dzięki tym składnikom dajemy odetchnąć naszym skołatanym nerwom. Ponadto zawarte w chmielu humulina i lupulina pomagają w leczeniu bezsenności.” Picie piwa a zdrowie. Czy piwo jest zdrowe? (medme.pl)