Konsultacje Prezydenta

Konsultacje Prezydenta Andrzeja Dudy się zakończyły, ku mojemu ogromnemu zdziwieniu PiS poinformowało prezydenta, że mają większość parlamentarną. I ich kandydatem na premiera jest Mateusz Morawiecki.

Ja oglądając i słuchając wszystkie ciekawe informacje po wyborach, nie dostrzegłem by jakieś ugrupowanie chciało rządzić z PiS. A jak to chyba zawsze było, rządzi koalicja lub większość parlamentarna.

Może np. PSL czy ktoś chce się przyłączyć do PiS, ale na razie tego nie zdradza a wręcz sugeruje przeciwnie. Dziwna ta polityka, Prawo i Sprawiedliwość tak wszystkich podzieliło, że nawet nikt z nimi nie chce współpracować i mieć gwarantowane miliony premii.

Czemu inni się nie przyznają teraz, że będą tworzyć rząd z PiS ? Tylko wszyscy mówią że nie będą z PiS, to jaką oni mają większość ?

Nie wiem wszystkiego może zakulisowo się dogadali, ale na razie jeszcze nie ogłaszają na Konsultacje Prezydenta. Może to będzie jakaś fajna niespodzianka, jak było choć by z Paweł Kukiz.

Przeciwnik – real blog eu (real-blog.eu)

Konsultacje Prezydenta
Konsultacje Prezydenta

„Mamy dzisiaj dwóch, poważnych kandydatów do stanowiska premiera. Mamy dwie grupy polityczne, które twierdzą, że mają większość parlamentarną. Które mają swojego kandydata na premiera.

Jedną grupą jest Zjednoczona Prawica, drugą jest Koalicja Obywatelska, Trzecia Droga oraz Lewica. PiS poinformowało mnie, że kandydatem na premiera z ich strony jako ugrupowania, które wygrało, będzie premier Mateusz Morawiecki.

Prezydent zabrał głos po konsultacjach. „Niespotykana sytuacja” (dorzeczy.pl)