Kłótnia o kasę2

Kłótnia o kasę2, cała Europa podekscytowana pracami nad Unijnym budżetem. Jak tylko Rząd nie wywalczy wszystkich zapowiadanych pieniędzy to opozycja na pewno się do tego przyczepi. Takie ma prawo ale czy w czasach wielkiego zadłużenia państw powinniśmy żyć na kredyt i liczyć na ogromne miliardy, by później je szybko wydać.

Wydawanie kasy sprzyja popytowi wewnętrznemu i wzrostowi gospodarczemu, to pewnie dla tego byliśmy zieloną wyspą. Szybko i dużo się wydawało ale to jest na krótką metę. Dotację się niedługo skończą i ciekawe co w tedy powiemy jak nic nie dostaniemy. Powinniśmy być wdzięczni bo dużo dostaliśmy i jeszcze dostaniemy od Unii.

Kłótnia o kasę2.

I tak dostaniemy dużo kasy doceńmy to że ona jest bo nie zawsze będzie tak dobrze, może by zainwestować w jakąś super fabrykę jak np. Kiedyś stworzono NOKIA. Teraz telefony się sprzedają na cały świat. Wiadomo że technologie komputerowe to przyszłość ale u nas w kraju to nie priorytet, a nawet zbędna rzecz widać to po wynikach w innowacyjności krajów.

U nas drogi wybudowali, bramki, teraz wideo radary i w taki sposób się zarobi nie jest tak źle. Tylko że w taki sposób zabiera się głównie swojemu społeczeństwu. Fakt że zabiera się tym co np. łamią przepisy to teki plus, który już nie działa np. na autostradach (bezpieczniejsze drogi) płatne.

Lepiej się chyba cieszyć że coś dostaniemy a nie lamentować, że nie wiadomo jeszcze ile ale czemu tak mało. Dobrze wydać kasę na coś co będzie przynosiło dochód a nie straty, może spłacić choć jakąś część długu publicznego. Wiem niemożliwe to już jest podzielone i każdy na te działki kasy czeka. Może i po części jakiejś małej i do mnie trafią 🙂

Cieszmy się z tego co jest 😉 (kiedyś tego może nie być) Muzyka tematem powiązana z politykami 🙂