Karola obudź się…

Karola … „My, mieszkańcy powiatu zawierciańskiego oraz wszyscy popierający naszą inicjatywę. Uprzejmie prosimy o interwencję w sprawie komendanta Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu oraz policjantów z tej komendy. Komendant Śląskiej Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach nadinsp. Krzysztof Justyński wszczął procedurę odwołania ze stanowiska zawierciańskiego komendanta, z kolei wobec 3 policjantów z KPP w Zawierciu wszczęto postępowanie dyscyplinarne.”

„Sprawa jest związana z wypadkiem samochodowym. Do którego doszło w dniu 6 września 2018 r. w Zawierciu. Obywatel Austrii wymuszając pierwszeństwo wjechał w samochód, którym podróżowały 3 osoby – jedna z nich, 27-letnia Karola Bebel, mama 7-letniej Leny i 4-letniej Poli, w wyniku zdarzenia do dziś jest w śpiączce. Po wypadku sprawca został przez policjantów zatrzymany, na co złożył zażalenie do prokuratury. Sąd Rejonowy w Zawierciu uznał, że zatrzymanie było bezzasadne, nielegalne i nieprawidłowe, Sąd Okręgowy w Częstochowie podtrzymał w mocy to postanowienie. A wobec policjantów, którzy tego dnia mieli styczność ze sprawą wypadku spowodowanego przez cudzoziemca wszczęto postępowanie. Z kolei procedurę odwoławczą wobec komendanta KPP w Zawierciu wszczęto, ponieważ… w wewnętrznym (nieopublikowanym w mediach!) dokumencie policji zakwestionował on postanowienie sądu.”

Karola.

Głośna sprawa w Zawierciu. Większość ludzi ma odmienne zdanie wiec postanowiłem napisać jak ja to widzę. Policjanci nie są od sądzenia ale łapania. Zgodzili się na takie warunki wstępując do policji. Szef ma zawsze racje a zwłaszcza w wojsku i policji. Równie dobrze policjanci mogliby krytykować postanowienia sadu w sprawie np. chłopaka co palił zioło nikomu nie szkodząc, a sąd zamyka go na 2 lata.

Kto z nas kierujących pojazdami nigdy nie wymusił choć by lekko pierwszeństwa. Nigdy nie był bliski wypadku >? Chyba tylko ten co jeździ bardzo rzadko.

Czasami człowiek jest niewyspany, rozkojarzony, zakochany, potknie się zapomni czegoś, zdarza się czasami każdemu. Rozumiem że w tym przypadku kobieta jest w śpiączce. Przykro mi ale uważam że to przypadek i równie dobrze mogło się to skończyć kolizją. Tak samo jak Wasze kolizje mogły skończyć się czyimś kalectwem.

Austriak nie ustąpił pierwszeństwa, stała się tragedia. Ale mimo wszystko nie powinno się go zamykać do więzienia.

Policjanci nie są od oceniania wyroków sądu. Jeżeli chcą tak robić niech zastanowią się nad moralnością zamykania do więzienia ludzi co np. palą lekarstwo marihuanę. Mi to przypomina głęboki komunizm, ja wszystko rozumiem ale cenie sobie szczerość ponad wszystko, a ktoś nam chyba wmawia że nasz ustrój to demokracja.

Wielu ludzi myśli o tej tragedii w taki sposób, jak by Austriak zrobił to specjalnie. On tego nie chciał to przypadek. Nie mam na myśli tego by go uniewinnić, ale nie można mu też całego życia od razu łamać więzieniem.

Jeżeli uważasz inaczej i chcesz za takie losowe wypadki, od razu zamykać czy zabijać, podpisz petycję. Link w tych dwóch zdaniach.

ps.

Postaraj się wytężyć wyobraźnie, i pomyśl że podobny wypadek szczęśliwy lub nie może przytrafić się każdemu kierowcy lub komuś z Twoich bliskich. A pobyt w więzieniu na pewno zakończy niektóre drogi już na całe życie… a czasami np. całe życie psychiczne od razu do końca. Nie liczcie na drugie życie po życiu, które niektórzy próbują sprzedawać, mamy tylko jedno.

Karola obudź się…

karola

2 komentarze do “Karola obudź się…”

  1. wiem z doświadczenia że tam gdzie doszło do tragedii, jest bardzo słaba widoczność

    • fakt, ale też wystarczająca by nie doszło do kolizji, jeśli ktoś ma jeszcze odrobine refleksu ^ ^

Możliwość komentowania została wyłączona.