Jurajskie bliźnięta: Mirów i Bobolice

Te Orle Gniazda należą do najsłynniejszych zabytków w całej Polsce. Od wieków sąsiadują ze sobą, a łącząca je Grzęda Mirowska uchodzi za jeden z najpiękniejszych odcinków jurajskich szlaków. Mirów i Bobolice to wspaniałe zamki i atrakcja, z której Jura może być wyjątkowo duma. Każdy z tych zamków zachwyca, a możliwość zwiedzenia ich w trakcie jednej wycieczki jest dla turystów wielkim ułatwieniem. Co warto wiedzieć na temat tych ciekawych obiektów?

Mirów i Bobolice: co najważniejsze ^ ^, magiczne Orle Gniazda. Ponieważ to czary.

Zamki w Mirowie i Bobolicach należą do najsłynniejszych zabytków na Szlaku Orlich Gniazd.

Dlatego to właśnie dzięki tego typu zabytkom Jura stała się atrakcyjnym celem wycieczki dla każdego miłośnika przyrody i historii. Położenie tych zamków w centralnej części Wyżyny oraz pełna atrakcji okolica to czynniki, dzięki którym stały się one niezwykle popularnymi punktami na turystycznym planie Jury. Są dumą województwa śląskiego i jedną z najwspanialszych atrakcji w pobliżu takich miejscowości, jak Żarki, Myszków czy Zawiercie. Bez problemów można tu dojechać samochodem, a wygodne parkingi w pobliżu zamków zachęcają do odwiedzenia ich nawet tych turystów, którzy nie należą do zwolenników pieszych wędrówek. Wygodny dojazd, punkty gastronomiczne oraz piękna sceneria sprawiają, że polanki i skupiska skałek w pobliżu tych zamków stały się ważnymi miejscami wypoczynku dla turystów i mieszkańców pobliskich miast. A jakie atrakcje czekają tu na turystów, historyków i łowców przygód? Ciekawostek jest tu wiele.

Nie tylko ruiny…

Mirów i Bobolice
bogowie-google-apple-microsoft

Zamki w Mirowie i w Bobolicach jeszcze do niedawna były najsłynniejszymi ruinami na Szlaku Orlich Gniazd. Obecnie ich wygląd oraz rola w turystyce zmieniają się w dynamicznym tempie. Mirów nadal pozostaje ruiną, jednak na terenie zamku trwają intensywne prace porządkowe. Bobolice, znajdujące się dawniej w dość kiepskim stanie, z malowniczej ruiny zmieniły się natomiast w elegancki hotel. Odbudowany zamek wraz z otaczającą go infrastrukturą stał się ważną bazą dla turystów. Możliwość zwiedzania odbudowanego zamku jest dla nich dodatkową zachętą, a różnorodność atrakcji sprawia, że ten skrawek Jury staje się jeszcze bardziej atrakcyjny.

Dwa bliźniacze zamki, które łączy piękna Grzęda Mirowska, są w efekcie wspaniałym celem wycieczki dla każdego turysty.

Jura Krakowsko-Częstochowska może zadziwiać. Piękne zamki, w gronie których Mirów i Bobolice zajmują bardzo ważne miejsce. Są najważniejszymi atrakcjami tej krainy. Wycieczki wśród malowniczych ostańców skalnych i zamkowych ruin mogą sprawić, że każdy turysta przeżyje na terenie Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej wspaniałą przygodę.

Autor: Deawuide

Nieśmiały amator blogowania, tworzenia stron, grania w gry, uzależniony od adrenaliny autsajder, oraz Wielki fan rapu ^ ^, Lubię słuchać/czytać Biografie. - Deawuide

3 komentarze do “Jurajskie bliźnięta: Mirów i Bobolice”

  1. Podpisuję się pod wszystkim co powyżej obiema rękoma.

Możliwość komentowania została wyłączona.