Islam2

Islam2, przyznam się że wcześniejszy wpis zrobił na mnie duże wrażenie. Do tego obecne zamieszki w Turcji tag zwana postępująca islamizacja tego kraju, nie zmieszają moich obaw, jest jednak druga strona medalu z którą trzeba się pogodzić. W Turcji 99% ludności stanowią Muzułmanie, demokracja to jest to co im pozwala ustanowić takie prawo jakie będą chcieli.  (Muzułmanie nie piją alkoholu)

Moje obawy co do Islamu wiążą się z zamachami terrorystycznymi w których giną niewinni ludzie, nieprzyjęcie ogólnych praw człowieka.

Nie znam osobiście żadnego Muzułmanina więc znalazłem w internecie stronę poświęconą. Islamowi i posanowiłem zapytać po drogą mailową ponieważ jak to jest z moimi obawami, czy są uzasadnione? Nie podaję pełnego imienia i nazwiska osoby która mi odpisała bo nie pytałem czy mogę odpowiedź umieścić na blogu:

„Witam! Islam znaczy pokój a Koran- Słowa Boga nawołują jedynie do sprawiedliwości, miłości i pokoju. Islam i muzułmanie są przeciwni jakiejkolwiek agresji, napaści i wykorzystywania czego nie można powiedzieć o krajach zachodnich. I ich politykach którzy pod byle pretekstem okupują państwa muzułmańskie. Zabijają ich obywateli i ograbiają z ich bogactw naturalnych i to w imię tzw. walki z terroryzmem. Widocznie mało Pan czytał Koranu bo te wersety które mówią o zabiciu odnosiły się do konkretnej sytuacji z życia Proroka. Muhammada, kiedy to zawarł z politeistami pokój a oni podstępnie go zdradzili i jeszcze wszczęli walkę.

Są wersety które mówią że w czasie pokoju muzułmanie mają święty obowiązek żyć z innymi w pokoju i szanować ich przekonania. Jego treść jest ponadczasowa, praktyczna i logiczna dlatego każdy, w każdym czasie odnajdzie w tej Księdze głęboki sens istnienia.

Ataki terrorystyczne to również napaść na Afganistan, Irak. Palestynę i codzienne mordowanie ludności cywilnej to także wysyłanie żołnierzy i broni do krajów biedniejszych a to co dzieje się w. Europie to niestety odpowiedź uciśnionych na to wszystko.

Mam nadzieję że kraje bogate, zachodnie i jak się je zwie cywilizowane opamiętają się że ta ich zaborcza polityka w stosunku do. Muzułmanów i islamu kiedyś obróci się przeciwko nim. My muzułmanie mamy nakaz od Boga aby nieść ludziom pokój i sprawiedliwość islamu. A to czy ludzie to przyjmą czy też odrzucą to już zależeć będzie od nich samych. Tylko Koran spośród Ksiąg Objawionych(Tora, Ewangelia) wspomina Ludzi Księgi i jasno mówi że nie ma przymusu w religii. Dopóki muzułmanie i islam nie będą obrażani przez ludzi  dopóty muzułmanie będą szanowali innych. Większość ludzi pragnie żyć w tolerancji i wzajemnym szacunku tylko nieliczni chcą to zniszczyć ale naszym ludzkim. Moralnym obowiązkiem i zarazem zadaniem jest bronić wszystkiego co dobre.

W komentarzach to pojedyncze przypadki czarnych owiec które w każdym stadzie się znajdą. Rozumiem że to nie wszystko i np. sprawy kobiet to ważna rzecz bo w krajach Muzułmańskich kobiety mają dużo mniejsze prawa niż faceci. Myślę że gdy będziemy rozmawiać i się uczyć to dojdziemy do porozumienia, u nas w. Europie tez kiedyś kobiety miały mniejsze prawa, nie były tak bardzo krzywdzone ale np. Do tej pory na tym samym stanowisku podobno kobiety zarabiają mniej niż faceci.

Kończę temat Islamu do momentu kiedy będę czuł potrzebę ponownego wyrzucenia z siebie myśli na ten temat. Pokój dla wszystkich ludzi dobrej woli !

Islam2