Indie na Księżycu

Indie na Księżycu mnie zaskoczyły, wiedziałem że tam jest bollywood i jedną z Gwiazd jest Polka Natalia Janoszek. Wiem że dużo ludzi i ogromny potencjał. Ale że mają tak bardzo zaawansowany program kosmiczny nie wiedziałem, przegonili spokojnie Rosje, której sonda parę dni wcześniej przed lądowaniem Indyjskiej się rozbiła, o księżyc.

Fakt że to USA i Elon Musk szykują się na Marsa i Księżyc z misją ludzi. Którzy tam wylądują i założą bazę by przetrwał gatunek ludzki. Ziemia za miliony lat musi nie nadawać się do życia, tylko kolonizowanie planet da nam rozwój Ludzkości. Pomijając to że za chwile może być wojna atomowa bo ktoś się np. zdenerwuje. Indie na Księżycu.


Statek kosmiczny dotarł na niezbadany, południowy biegun Księżyca 23 sierpnia. Tym samym Indie stały się pierwszym krajem, któremu udał się taki wyczyn. Udane lądowanie ucieszyło jeszcze bardziej środowisko naukowe, gdyż kilka dni wcześniej rosyjska sonda Łuna-25 zawiodła w podobnej misji.

Indyjski lądownik Chandrayaan-3 Vikram podskoczył na Księżycu [Wideo] – TVN Meteo (tvn24.pl)


Indie (niezaakceptowana społecznie propozycja PAN z 1959 r.: India , hindi भारत, trl. Bhārat, trb. Bharat, wymowa ; ang. India, wymowa /ˈɪndiə/), Republika Indii (hindi: भारत गणराज्य, trl. Bhārat Gaṇarājya, trb. Bharat Ganaradźja; ang. Republic of India) hmm o